Bayram Nedeniyle Kocaeli Trafiği Kilitlendi Bayram Nedeniyle Kocaeli Trafiği Kilitlendi

Kuzey Marmara Otoyolu'nun Anadolu Feneri mevkisinde meydana gelen trajik bir trafik kazası, bir ailenin hayatını derinden sarsarken, yürek burkan manzaralar ortaya çıktı. Olay, lastiği patlayan bir hafif ticari aracın kontrolünü kaybedip, yol kenarındaki çalılık alana savrulması ve ardından yaklaşık 250 metre sürüklenerek şarampole yuvarlanmasıyla gerçekleşti. Kazada, aynı aileden iki kişi; bir bebek ve onun annesi hayatını kaybetti, üç kişi ise yaralandı.

Yaralılar arasında bulunan bir kadın, kaza yerine gelen ambulansta annesinin ölüm haberini aldığında "annem" diye feryat etti. Bu acı haberle sarsılan kadının çığlıkları, kaza mahallindeki duygusal atmosferi daha da ağırlaştırdı. Aynı zamanda, bebeğini kaybeden bir adamın, yaşadığı derin acı ve çaresizlik içinde dizlerinin üzerine çöküp kaldığı anlar, orada bulunan herkesin kalbini kırdı. Bu tür acı verici kazalar, trafik güvenliği konusundaki farkındalığın artırılmasının ne denli önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Anneanne ve Torun Hayatını Kaybetti

Kuzey Marmara Otoyolu'nda meydana gelen ve bir aileyi derinden sarsan kazanın ardından, olay yerine intikal eden sağlık ve güvenlik ekipleri hemen müdahalede bulundu. Kazada annesini kaybeden bir kadın, acısını "annem" diye feryat ederek dışa vurdu. Bu esnada, kadın bir polis memuru, yaralı kadını teskin etmek için büyük bir şefkatle yanına gelerek onu sarılarak ve elini tutarak sakinleştirmeye çalıştı. Yaralı kadının eşi ise, yaşadığı büyük üzüntü ve şokla dizlerinin üzerine çökmüş, çaresizce bekleyiş içindeydi. Bu dokunaklı anlar, olay yerinde bulunan herkesi derinden etkiledi.

Ambulanslarla hastaneye kaldırılan yaralılardan Murat D., eşi Büşra D. ve baldızı B.A.'nın durumlarıyla ilgili olarak yapılan ilk değerlendirmelerde, üçünün de hayati tehlikelerinin olmadığı bildirildi. Sağlık ekiplerinin hızlı ve etkili müdahalesi, bu üzücü kazanın ardından bir nebze olsun umut ışığı oldu. Olay yerine gelen ekiplerin profesyonel çalışmaları, kazazedelerin en kısa sürede ve en iyi şekilde tedavi altına alınmalarını sağladı.

Editör: Berkan Yıldırım