Sponsorlu Bağlantılar

Linux Sunucu

Linux Sunucu

Linux sunucu yani diğer bir adı ile Linux serverlar, Linux işletim sistemi diye bilinen işletim sistemlerindendir. Bu sunucular, sistem ve ağ yönetimi, web hizmetleri ve veri tabanı yönetimi gibi vazgeçilmez hizmetlerinin sağlanmasına yönelik geliştirilmiştir. İş alanlarının artan ve farklılaşan ihtiyaçlarına dikkat edilerek oluşan Linux serverlar, kullanıcı dostu olması ile birlikte diğer sunucular ile karşılaştırıldığında birçok özelliği ile öne çıkar. Linux sunucu; tutarlılık, güvenlik ve esneklik yönünden birçok sunucu işletim sistemlerince tercih ediliyor. Dikkat çeken örneklere bakıldığında; centOS, Ubuntu sunucusu, Debian, Gentoo olarak sayılabilmektedir.

Linux sunucusunun müşterilerimiz tarafından tercih edilmesinin diğer önemli özelliği de grafiksel kullanıcı ara yüzüne gerek olmamasıdır. Bu özelliği ile tüm komutları kendi sisteminden çalıştırır ve en yüksek sistem performansını yakalayabilirsiniz. Linux sunucu alımında, sunucu performansı, donanımları ile projenize göre uyum sağlıyor ve Linux seçiminizde size bu kriterlerle destek veriyoruz. Sunucu seçiminde de, Linux server hizmetini size sunuyoruz. En iyi hizmetlerin temin sürecinde öne çıkan Linux sunucu çözümlerimiz ile size destek sağlıyoruz. Servis satın alım öncesi ve sonrası hizmetlerimiz ve teknik ekiplerimiz ile daima yanınızdayız. En doğru Lınux ve cloud sunucu bulmanızı kolaylaştırıyoruz.

 

Linux Sunucuların Kullanıcıya Faydaları

Linux sunucu, performans ve yazılımla birçok fayda sağlıyor. Diğer server sağlayıcılarına göre profesyonel iş yapımı için uygunluğu olan aynı zamanda şahsi kullanıma göre de yüksek performans sunar. Özellikle tüm olasılıklara yönelik geliştirilmiş güvenliği ile olabilecek siber saldırılara veya virüslere karşı datalar güvende olmaktadır. Açık kaynağın olması da sunucunun işe ve gereksinimlere göre özelleştirme fırsatı sağlar. Kullanım kolaylığının dışında verimliliğin artışında da size destek olur.  Linux sunucu seçenekleri diğer sunucular ile kıyaslandığında birçok özelliği ile kullanıcılara avantaj sağlıyor. Linux sunucularımızın faydaları arasında:

  • Verimlilik,
  • Güvenlik,
  • Kararlılık,
  • Ağ oluşturma,
  • Teknik destek,
  • Esneklik,
  • Çoklu görev,
  • Çevrim içi güncelleme,

Serbest kaynak kodları olarak yer almaktadır. Tüm bu faydaların bir bölümü diğer sunucular tarafından sağlanmakta fakat Linux sunucular eşsiz özellikleri ile kıyaslandığı zaman oldukça avantajlıdır. Bununla birlikte sunucu hizmetlerinin temini sürecinde yeni teknoloji olan cloud sunucu https://www.ozkula.com.tr/cloud-sunucu desteği ile beraber kolaylıkla internet sayfalarının düşük ücretler ile hizmet vermesi sağlanır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu