Sponsorlu Bağlantılar

Sertleşmeye Kesin Çözüm Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Sertleşmeye Kesin Çözüm Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

 

Günümüzde birçok erkek için çok fazla soruna yol açan sertleşme sorunu gün geçtikçe teknolojik gelişmelere bağlı olarak çözüme kavuşmaktadır. Bu noktada penil protez veya mutluluk çubuğu doğal ya da tıbbi tedavilerin yeterli olmadığı süreçlerde değerlendirilmesi gereken kalıcı bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Hem ilaç hem de tıbbi destek ile çözüm bulunamayan durumlarda sertleşmeye kesin çözüm olarak penil protez gösterilmektedir.

 

Penis içine yerleştirilen penil protez anatomik sertleşme gerçekleşmekte ve bu sorun kalıcı olarak çözüme kavuşmaktadır. Genel olarak bu sorunu yaşayan kişiler ameliyat dışındaki yöntemlerden faydalanamadığı durumlarda kalıcı çözüm olarak bu operasyonu tercih etmekte ve memnuniyet oranı olarak da çok yüksek seviyelerde yorumlar alınmaktadır. Çok kısa süren operasyonun ardından penis içinde bulunan iki adet mutluluk çubuğu, çeşitlerine göre bükülerek ya da şişirilerek sertleşme sağlamaktadır.

 

Erektil disfonksiyon diğer adı ile sertleşme sorunu yaşayan kişiler çok farklı tedavi yöntemleri denemektedir. Bunlar; medikal tedavi, enjeksiyon tedavisi ya da vakum cihazları gibi tedavi yöntemleri olmaktadır. Bu tedaviler neticesinde istenilen seviyede iyileşme sağlamayan kişiler mutluluk çubuğu tedavisini kalıcı bir çözüm olarak tercih etmektedir.

 

Mutluluk Çubuğu Operasyonu

 

Penil protez ameliyatlarında cerrahi yaklaşım hangi çeşit protez tipinin kullanıldığına ve hastanın öyküsüne bağlı olarak değişebilir. Bu operasyonlar genel anestezi altında yapılmakta ve ameliyat esnasında 3 parçalı şekilde şişirilebilir penil protez, penisin üstünde, karnın alt kısmında ve skrotumda yapılan çok küçük bir kesi ile yerleştirilmektedir. Genellikle bu operasyonlarda küçük bir cerrahi kesim ile karın dokusu ile penisin birleşmiş olduğu alanda veya testis torbasının penis ile birleştiği sınırın hemen altından yapılmaktadır.

 

Yapılan operasyonda hiçbir doku çıkarılmaz ve de kan kaybı da çok az olmaktadır. Hastalar bu operasyon sonrasında aynı gün taburcu olmakta ve evlerine gidebilmektedirler. Bu operasyon genel olarak, bir saat kadar sürmektedir. Penil protez implantasyonundan hemen sonra 3-4 hafta penis ya da skrotumda ağrılar, şişlikler ya da morarmalar görülmektedir. Bu gibi sorunlarda doktor tarafından yazılan ağrı kesici ilaçlar kullanılmaktadır.

 

Hastalar protez ameliyatı geçirdikten sonra 4-8 hafta hekimin onaylaması ile cinsel ilişkiye girebilirler. Takılan protez ve geçirilen bu operasyon sonrası hastaların cinsel birleşmeden zevk alması, orgazm olması ya da boşalması etkilenmez. Hastalar geçmiş zamanda olduğu gibi aynı sıklıkta ve aynı uzunlukta cinsel ilişkide bulunabilir. Ayrıca; doğal yollardan da çocuk sahibi olabilirler. Penil protez ameliyatı sonrasında penis protezleri ile peniste sertleşme artmakta fakat penisi uzatma gibi bir etkisi olmamaktadır.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu