Gündem

Erkeğin Cinsel Organı Neden Kalkmaz Ve Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm Sağlar Mı?

 

 

Cinsellik bir erkek ve kadının hem nesillerinin devamını sağlayacak olan hamilelik sürecini başlatacak olan eylemdir hem de her iki cinsiyetinde ihtiyacı olan fiziksel ve ruhsal bir eylemdir. Cinselliğin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için erkeklerin cinsel organının yeteri kadar sertleşmiş olması gerekir. Yeteri kadar süre içinde de bu sertliğin korunması gerekir. Bazı durumlarda bu sertleşme sağlanamaz. Bu durum akıllarda erkeğin cinsel organı neden kalkmaz sorusunu oluşturur. Erkeklerde böyle bir durumun varlığı sıklıkla ortaya çıkmaktadır. Devamlı olarak bu durum meydana geliyorsa mutlaka kişi bir hekime danışmalıdır.

 

Erkek Cinsel Organı Neden Sertleşmez?

 

Erkeklerde cinsel organ sertleşmemesi durumu görülebilir. Zaman zaman ortaya çıkan bir durum ise bunda bir problem yoktur. Fakat sürekli olarak bu durum meydana geliyorsa kişide özgüven kaybı, stres, öfke hali, cinsel yaşamda sorun ve partner ile arada oluşabilecek sorunlar gibi birtakım sıkıntıyı beraberinde getirebilir. Sertleşememe durumu bilinmelidir ki çok yaygın görülmektedir. Erkeklerde sertleşememeye birden fazla hastalık sebep olabilir.

 

Kalp krizi öyküsüne sahip kişiler, obezite hastaları, diyabet hastaları ve radikal prostatektomi yapılmış olan kişilerde sıklıkla görülmektedir. Psikolojik etkenler, yüksek kolesterol, prostat ameliyatları, yüksek tansiyon gibi hastalıklar sertleşememeye neden olur. Fakat tüm bunlar olmaksızın da nadiren sertleşememe görülebilir.

 

Erkeklerde Cinsel Organ Sertleşmeme Sorunu Nasıl Teşhis Edilir?

 

Erkeklerde sertleşme sorunu kolayca tanısı konulabilecek bir sorundur. Fakat bu sorunun neden kaynaklandığını bulmak daha zor olabilmektedir. Doktor kendisine başvuran kişinin sertleşme bozukluğuna sahip olduğunu doğru olarak belirlenebilmek için, kapsamlı olarak hasta görüşmesi yapar. Görüşmenin ardından bir fiziksel muayene ve birkaç laboratuvar testi ile birlikte sorunu teşhis edebilmektedir.

 

Erkeklerde Sertleşme Sorununa Çözümler Nelerdir?

 

Erkeklerde sertleşme sorununa neden olan sorunun kaynağı belirlenir. Sorunun asıl kaynağı tedavi edilir. İki türlü tedavi bulunmaktadır. Cerrahi tedavi ve cerrahi öncesi tedavidir. Cerrahi öncesi tedavide kişiye danışmanlık, psikoterapi ya da seks terapisi uygulanır. Ereksiyon hapları verilebilir. Penil enjeksiyonları ya da vakum cihazları kullanılabilir. Cerrahi tedavide ise mutluluk çubuğu olarak isimlendirilen penil protezler. Penil vaskülarizasyon ile diğer cerrahiler uygulanabilir.

 

Sertleşme bozukluğunun nedeni psikolojik ise terapiler yardımı ile sertleşme sorunu ortadan kalkabilir. Cerrahi olmayan diğer yöntemler kullanılarak sonuca ulaşılmayabilir. Sonuca ulaşılmadığında ise cerrahi yöntemler kullanılır. Penil protezleri memnuniyet oranı yüksek olan bir tedavi yöntemidir. Tek parçalı, iki parçalı şişirilebilir ve üç parçalı şişilebilir penil protezleri bulunmaktadır. Hekim kişinin durumuna uygun olanı tavsiye edecektir.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu