2 terörist etkisiz hale getirildi

0
106

İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK terör örgütünden kaçan 2 terörist Türkiye’ye giriş yaparak güvenlik güçlerine teslim oldu. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK terör örgütünden kaçan 2 terör örgütü mensubu daha bugün ülkemize giriş yaparak güvenlik güçlerine teslim oldu.

Teslim olan örgüt mensuplarının 2013 yılında terör örgütüne katıldıkları, Irak ve Suriye’de faaliyet yürüttükleri tespit edildi. 

Bahse konu örgüt mensuplarından birinin ailesinin 13 Mart 2020 tarihinden itibaren  Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde devam eden evlat nöbeti eylemindedir. 

Teslim olan örgüt mensupları ile birlikte Diyarbakır’da 33. buluşma gerçekleştirilirken sadece ikna çalışmaları sonucunda; 2021 yılında  teslim olan  örgüt mensubu sayısı 174’e yükseldi.”

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here