Gebze Diş Hastanesi

0
104

Ağız ve diş sağlığı son derece önem verilmesi gereken bir durumdur. Diş sağlığı ve bakımı her yaş gurubunun dikkat etmesi gereken konuların başında gelmektedir. Birçok birey daha yaşımız küçük bir şey olmaz sağlıklıyız diyerek diş kontrollerini aksatmaktadır. Ancak dikkat edilmediği takdirde her yaş grubunda diş hastalıkları görülebilmektedir.

 

Bebeklerde 6 aylıkken çıkmaya başlayan süt dişleri ortalama 6 sene durmakta ve sonrasında yerini yetişkin dişlerine bırakmaktadır. İlk dişler çıkmaya başladıktan sonra ek gıdaya başlanması ile bebeklerde bile diş hastalıkları görülebilmektedir. Bu sebeple bebeklerde anne ve babaların kontrolünde diş ve ağız bakımına başlanması gerekmektedir.

 

Ağız ve diş bakımı konusunda senende en az iki defa düzenli olarak bir uzman diş hekimine muayene olmak gerekmektedir. Düzenli diş bakımı yapılması ve kontrollerin aksatılmaması dişlerin daha uzun yıllar dayanmasını ve diş hastalıklarının görünmesini engellemektedir. Ulusoy diş kliniği olarak uzman ve bilgili Gebze diş hastanesi kadromuz ile her yaş grubuna ağız ve diş sağlığı konusunda yardımcı olmaktayız.

 

Sık Karşılaşılan Ağız ve Diş Hastalıkları

 

Dişlerimiz oldukça sert bir yapıya sahip olsalar da aslında oldukça hassas bir yapıya sahiptirler. Günlük tüketim alışkanlıklarımız dişlerimizin en büyük düşmanıdır. Gün içerisinde yediğimiz her besin ve içtiğimiz her sıvı madde dişlerimize yapışmakta ve zarar vermektedir. Diş hastalıkları alanında birçok farklı hastalı bulunsa da en sık görülenleri diş eti rahatsızlıklar ve diş çürümesidir.

 

Diş hastalıklarından korunmak için düzenli olarak diş bakımımızı yapmalıyız. Gün içerisinde tükettiğimiz asitli ve şekerli besinleri azaltmak da dişlerimizi korumada en büyük yardımcımız olacaktır. Diş çürümesi tedavisi için Gebze diş hastanesi olarak son teknoloji tıbbi ekipmanlar ile sizlere hizmet vermekteyiz.

 

Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

Ağız ve diş sağlığını korumanın en kolay yolu dişlerimizi günde en az 2 defa fırçalamaktan geçmektedir. Ağız ve diş bakımı için birçok ürün kullanılabilmektedir. En önemli bakım ürünleri ise diş fırçası, diş macunu, diş ipi, ağız gargaraları ve benzeri ürünlerdir. Gebze diş hastanesi olarak sizlere en uygun ve en sağlıklı diş bakım ürünlerini sunarak sağlıklı gülüşlere sahip olmanıza yardımcı olmaktayız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here