Coşkun Çetin Kimdir ?

0
119
coşkun çetin

 

Coşkun Çetin kimdir , eğitim ve iş hayatı hakkında detaylar..

Bilişim sektörünün lider topluluk sitelerinden R10.NET CEO’su Coşkun Çetin faaliyetlerine her geçen gün yeni başarılarıyla devam etmektedir. İşte tüm yönleriyle başarılı iş adamının hayatı

Coşkun Çetin Kimdir , Kariyeri Nasıldır ?

Coşkun Çetin, 25 Haziran 1989 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Türkiye’de bilişim sektöründe önemli yere sahip olan bir girişimcidir. Özellikle R10.net’in sahibi olmasıyla tanınan Coşkun Çetin, internet dünyasında birçok başarılı projenin altına imzasını atmış bulunmaktadır. Megatr Hosting firmasını genç yaşlarında aktif hale getirerek girişimciliğe ve yatırımcılığa ilk adımlarını atan Coşkun Çetin, aynı zamanda eğitim hayatında da başarılı bir geçmişe sahip durumdadır.

2005 yılında MegaTR Hosting firmasıyla ticaret hayatına atılan Çetin, bu şirketiyle 40 binden fala web sitesine hizmet sağladı.
MegaTR Hosting firmasının başarıya ulaşmasının ardından 2013 yılında R10.net isimli webmaster ve freelancer platformunun hisselerinin büyük bir çoğunluğunu aldı. 2018 yılına geldiğinde R10.net‘in tüm hisselerini aldı ve firmanın tek söz sahibi olan ismi oldu.

Günümüzün en çok tercih edilen etkileşim yollarının başında gelen mobil uygulamalar hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Coşkun Çetin de bu alanda gördüğü potansiyel ile beraber dünya pazarına hizmet eden çeşitli uygulamalara yatırımlarda bulunmaya devam etmektedir. Bu anlamda Coşkun Çetin şunları söylemekte;

“Bir Google, bir Facebook, bir WhatsApp’ın değeri Borsa İstanbul’da işlem gören tüm şirketlerin değerine yaklaşıyorken, gelecek için yazılım, mobil uygulama gibi dijital işlere daha fazla ağırlık vermemizin önemi büyük”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here