Cahit Kaya, Belek Golf Academy

0
166

Cahit Kaya, Belek Golf Academy

Türkiye’de golf sporuna büyük katkıları olan antrenör Cahit Kaya, 2019 yılında dört yıllık eğitimin ardından İsveç Profesyonel Golfçüler Birliği’nin 4. Kademe antrenörlük belgesini alan ilk yabancı isim oldu. Bu başarısının arından kendisini uluslararası turnuvalarda ülkemizi temsil edebilecek öğrenciler yetiştirmeye adadı ve Belek Golf Academy’i kurdu.

Cahit Kaya’nın ülkemizde golfe olan katkısı bununla da sınırlı kalmadı. Her zaman golfü erişilebilir bir spor olarak sokağa yayma konusunda çalışmalar yapan Kaya HITTON projesini de başlatarak bu konuda önemli bir adım atmayı başardı. İçindeki golf ateşi asla sönmeyen Cahit Kaya sporculuk kariyeri boyunca da ülkece göğsümüzü kabartan birçok başarıya imza attı.

1996 yılında caddy olarak girdiği golf dünyasında doğuştan gelen yeteneğinin yanında hırs ve azmiyle de kısa sürede adından söz ettirmeyi başardı. Hem ulusal hem de uluslararası birçok turnuvada başarılar elde ederek bu spora ne kadar tutkulu olduğunu ispatlayan Kaya şimdiyse geleceğin şampiyonlarını yetiştiriyor. Kaya’nın en büyük hayali öğrencilerinin de uluslararası başarılar elde etmesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here