En Güzel Kız Çocuk Elbise Modelleri

0
86

Abiye elbiseler, günlük hayatta giyilen kıyafet ya da elbiselerden farklı olan özel gün ve zamanlar için tasarlanmış olan elbiselerdir. Abartılı ya da abartısız olabilmekle birlikte kumaşları da daha özel olan elbiselerdir. Ziberlin kumaş, saten kumaş, ipek kumaş, ipek saten kumaş, tafta kumaş, şifon kumaş tül ve payetli kumaş olmak üzere birçok kumaş türü üretiminde kullanılmaktadır. Bu kumaşlar desenli olabilmekle birlikte desensiz de olabilmektedir. Ayrıca işlemeli olan kumaşlar bulunduğu gibi işlemesiz olan kumaşlarda bulunmaktadır. İşleme yaptırılması hazır elbiselerde kumaşların kendiliğinden olabileceği gibi satın alınan elbiseye sonradan da yaptırılabilir fakat işleme yapılması profesyonel olan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. İşlemede kullanılan taşlar, boncuklar elbise ile bütünleşmeli ve fazlalık gibi gözükmemesi gerekir. Kız çocuk abiye elbiseleri için ise çok fazla model bulunmaktadır. Bu abiye modellerinde daha çok çizgi film karakteri baskılı olan elbiseler kullanımdadır. Çizgi film karakterli elbiselerin yanı sıra farklı baskılı elbiselerde üretimdedir.

 

Çocukların İlgisini Çeken Abiye Elbise Modelleri

Çocuklar için abiye elbise modellerinde çocukların da ilgisini çekmesi çok önemli bir unsurdur. Çocukların giyeceği elbiseyi sevmeleri hoşlarına gitmesi ve özellikle sevdiği bir şey ile bağdaştırması giydikleri elbisenin içerisine psikolojik olarak onları daha olumlu yönde etkileyecektir. Giymiş oldukları elbiseler çizgi film karakterleri baskılı, çiçek baskılı, kelebek baskılı olabileceği gibi düz bir kumaştan da oluşabilmektedir. Çocuk abiye modelleri için işleme yapılmasında çok dikkatli olması gerekmektedir. Bu elbiselerde işlemeler bazen çocukları rahatsız edebilir, alerjik reaksiyona sebep olabilir. Bu yüzden işlemeler profesyonel kişiler tarafından yapılmalı ve çocukların vücutlarında hiçbir reaksiyon göstermeyecek olan malzemeler kullanılmalıdır.

 

 

Çocuk Abiye Elbiselerinin Kombinlenmesi

Çocuk abiye elbiseleri, kız çocuk düğün elbiseleri giyilirken ya da giydirilirken belirli bir kombin içinde olmalıdır. Elbiseler kısa ise altlarına çorap ya da tayt giydirilmesi, uzun ise ayakkabıların rahat giyilmesi amacıyla yine bir çorap giydirilmesi olası durumlardandır. Fakat yapılan kombinler elbiselerin modeli ve rengi ile uyumlu olmaktadır. Güpür desenli bir elbiseyi güpür desenli bir çorap kullanılması mümkün olmasa da elbise rengine uygun çorap kullanılmalıdır. Ayakkabı ise elbisenin rengi ile aynı olabilir. Tercihe göre aynı olmasa da elbise ile bütünlük sağlayabilecek ayakkabılar tercih edilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here