Meme Büyütme Estetiği

0
125

Meme Büyütme Estetiği

Dolgun ve hacimli göğüslere sahip olmak isteyen pek çok kadın vardır. Meme büyütme estetiği sayesinde istenilen dolgunlukta göğüsler yapılabilir. Memenin hacmini en iyi şekilde arttıran ve uzun süre kalıcılık sağlayan büyütme estetiğini her kadın rahatlıkla yaptırabilir. Emzirme sonrasında küçülen ve hacmini kaybeden göğüslerin yeniden işlevini sağlayabilmesi için yaptırılabilir. Aynı zamanda gelişmemiş göğüsler için de rahatlıkla yapılabilen bir estetik işlemidir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Günümüzde kadınlar tarafında en sık tercih edilen estetik işlemleri arasında meme büyütme estetiği yer alıyor. Dolgun ve hacimli göğüsler dış görünüşün yanı sıra sağlık açısından da önem taşır. Özellikle gebelik sonrasında bebeğin beslenmesi için meme ucunun ve yapısının gelişmiş olması gerekir. Büyütme estetiği hacim kaybı olan memelerde, biri büyük biri küçük olan memelerde, meme kanseri ameliyatı sonrasında da uygulanabiliyor.

Meme Büyütme yöntemleri nelerdir?

Vücudun yapısına en uygun dolgunluk ve büyüklükte göğüsler kişinin daha sağlıklı olmasını sağlar. Normal boyutundan küçük kalan göğüslerde farklı yöntemler ile meme büyütme estetiği yapılıyor. Genellikle implantlar kullanılarak yapılan büyütme estetiği sayesinde hasta dilediği göğüslere kısa süre içinde sahip olabilir. Hastanın kendi dokularından oluşturulan implantlar daha uzun süre kalıcılık sağlar. Hastanın deri yapısına, meme boyutuna, yaşına göre en uygun yöntem seçilirek uygulanır.

Meme Küçültme Estetiği Nedir?

Memenin normal boyutundan daha büyük olması, sarkmış olması ve yapısının bozulması durumunda meme küçültme estetiği yapılır. Genel anestezi altında yapılan bu işlemde hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissi yaşamaz. Sarkmış olan meme dokusu çıkartılarak yeniden estetik bir şeklide şekil verilir. Meme başı şekli de yeniden yapılarak normal boyutuna kavuşturulur. Hastanın vücut yapısına en uygun şekilde uygulanır.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Hacimli ve dolgun göğüslerin yanı sıra aşırı büyük ve sarkmış olan göğüslerden şikayetçi olan pek çok kadın vardır. Bu durumda meme küçültme estetiği ile sarkan ve büyük olan göğüsler küçültülebilir. Küçültme işlemi öncesinde hastanın detaylı bir fiziki muayeneden geçmesi gerekir. Memenin yapısı ve boyutu değerlendirilerek en uygun yöntem belirlenir. İşlem öncesinde hastanın gerekli olan işlemlerden geçmesi gerekir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlem öncesinde dikkat edilmesi gerekenler olduğu gibi meme küçültme sonrasında da dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. İşlemden sonraki süreçte ortalama 1 ay kadar özel olarak tasarlanan sporcu sütyeninin takılması gerekir. Ağır egzersiz ve sporlardan uzak durmaya önem verilmelidir. Aynı zamanda hastanın dengeli ve sağlıklı beslenmeye de önem vermesi gerekir. Bu sayede iyileşme süreci daha hızlı ve kolay olacaktır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Kadınlarda zaman içinde meydana gelen göğüs dokusu bozuklukları meme dikleştirme ile düzeltiliyor. Genel anestezi altında yapılan dikleştirme işlemi ortalama 2-4 saat kadar sürer. Sarkma problemi hafif olan hastalarda silikon protez yardımı ile dikleştirme yapılır. Fakat sarkma sorunu ilerleyen hastalarda kesi ile sarkıklık çıkartılarak meme altına yeniden dikilir. Bu sayede daha dik ve sağlıklı göğüsler meydana gelir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Sarkık ve yapısı bozulmuş memelerin daha dik olmasını isteyen kişilerde meme dikleştirme ameliyatı yapılabilir. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak normal yapısı bozulan ve elastikliğini kaybeden memeler için dikleştirme işlemi yapılabilir. Fiziksel olarak dikleştirme operasyonuna uyum sağlayan hastalarda rahatlıkla işlem yapılabilir. Sizler de meme dikleştirme operasyonu sayesinde daha sağlıklı ve hacimli görünen göğüslere kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here