Boşanmada Tam Kusur Nedir?

0
114

Boşanmada Tam Kusur Nedir?

Boşanma davaları her iki tarafında boşanmak istemesi ya da bir tarafın boşanmak isterken diğer tarafın boşanmak istememesi halinde gerçekleşmektedir. Anlaşmalı boşanma veya çekişmeli boşanma gibi farklı boşanma davaları bulunmaktadır. Boşanmalarda boşanma sonrasında nafaka ve benzeri birçok durumun belirlenmesi için tarafların kusur oranlarına bakılmaktadır. Örneğin nafaka talebinde bulunan tarafın kusurlu taraf olmaması gerekmektedir. Bu nedenle boşanmada tam kusur nedir ve mahkemede kendini ifade ederek kusurlu çıkmamanın yolları nelerdir? Uzman bir avukattan bu konularda yardım alınması tavsiye edilmektedir.

Avukat Tülin Babaoğlan Anlatıyor

Hem anlaşmalı boşanmada hem de çekişmeli boşanmalarda tarafları kusurlarını net olarak ortaya koymaları dava sonucunda mal paylaşımı, nafaka gibi birçok mahkemenin de sonucunu etkilemektedir. Kusur durumlarının net olarak bilinmesi ve mahkemeye karşı tarafın kusurlarını eksiksiz bir biçimde sunulması talep edilen hakların elde edilmesi için oldukça önemlidir. Bu durumların mahkemeye sunulabilmesi için profesyonel bir hukuk danışmanlığı hizmeti almanız gerekmektedir. Ankara’da görev yapan avukat Tülin Babaoğlan bu konuda kişilerin avukatla çalışmasını tavsiye etmektedir.

Boşanma Davasında Kadın Hakları Nelerdir?

Boşanmada tam kusur nedir? Tam kusurlu olan kişi hangi haklarını kaybeder? Gibi konular birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Avukat Tülin Babaoğlan başta kusur durumları olmak üzere hem erkek tarafının hem de kadın tarafının haklarını tam manası ile kullanılabilmesi için gerekli çalışmayı yürütmektedir. Bu kapsamda kusurlu tarafın hak ihlali yaparak haksız yere nafaka ve benzeri durumlardan yararlanmasının da önüne geçilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here