Çinli şirketlerin yüzde 58’i pandemiye karşın yeni mezun alımlarına başladı

0
251

China Youth Daily’nin “Çin’in En İyi İşveren Ödülü” çalışmasına dayanarak verdiği bilgiye göre, söz konusu ödül için düzenlenen ankete katılan şirketlerin yüzde 74’ü üniversite ve üniversite öğrencileri için online işe alım etkinlikleri düzenlemiş.
 
Rapora göre, görüşülen öğrencilerin yüzde 27’sinden fazlası devlete ait şirketleri tercih ettiğini söylerken, yaklaşık yüzde 26’sı kamu kurumlarını ve devlet dairelerini tercih ettiklerini belirtti. İş arayanların önemli bir bölümü Beijing ve Shanghai gibi birinci kademe şehirleri tercih ediyor. Çin, geçen yıla göre 400 bin artışla 2020’de 8.74 milyon yeni üniversite ve üniversite mezunu kaydederek yeni bir rekora imza atmıştı.
 
Öte yandan söz konusu çalışma için yürütülen ankete katılan mezunlar, bir işveren seçerken “çalışanlara saygı”yı en önemli faktör olarak görüyor ve bunu “parlak bir gelecek umudu”, maaş, ikramiye ve güvenilirlik izliyor. “Çin En İyi İşveren Ödülü” projesi, zhaopin.com ve Beijing Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından 2005 yılında ortaklaşa başlatıldı.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here