EtkinliklerKocaeli

Manuş Baba Konseri

Manuş Baba

Kocaeli Hayal Kahvesi birbirinden ünlü kişileri sahnesinde ağırlamaya devam ediyor. 05 Ocak Cuma günü Kocaeli Hayal Kahvesi sahnesi Manuş Baba konseriyle coşacak. 22.00 itibariyle başlayacak olan etkinliğin bilet fiyatları 56.5 Liradan satışa sunuluyor.

İlk albümü olan Dönersen Islık Çal’ın turnesini düzenleyen Manuş Baba, Hayal Kahvesi sahnesine geliyor. Sanatçı Manuş ismini çocukken anneannesinin kendisine taktığı küçük, güzel çocuk anlamını taşıyan Manuş lakabından almıştır. Baba kelimesi ise çocukken ağzından çıkan ilk sözcük olmasıyla Manuş Baba’nın ismini oluşturmuştur. İnsan olma kaygısını her zaman taşıyan ve bunun için emek sarf etmek gerektiğinin önemine vurgu yapan sanatçı bu değerleri babasıyla keşfettiğini ifade ediyor. Manuş Baba karakterinin doğmasında çocukluk ve ilk gençlik dönemlerinde babasının bıraktığı hatıranın etkili olduğunu belirten sanatçı, ismini bu şekilde duyurmaya karar vermiş.

Tarsus doğumlu olan ve çocukluğunun büyük bir bölümünde bu şehirde yaşayan Manuş Baba, babasının mevsimlik işçi olarak çalışmasından ötürü 1996 yılında Antalya’ya yerleşmiştir. Eğitim hayatını bu ilde sürdüren sanatçı müzikle lise yıllarında babasının kendisine aldığı gitarla tanışmıştır. Gitar ve şan eğitimi alan Manuş Baba Akdeniz Üniversitesi Müzik bölümüne devam etmiştir. O dönemlerde yaptığı beste kayıtlarını sosyal medya üzerinde paylaşan sanatçı bu şekilde ismini duyurdu. 2015 yılında müziğine ilgi duyan Murat Kınay’la tanışan Manuş Baba, birlikte çalışma kararı aldı.

Albümünün yayınlanmasından sonra şarkıları uzun süre listelerde üst sıralarda yer alan sanatçı sevenleriyle buluşmak için Hayal Kahvesi Sahnesi’nde bir konser düzenleyecek.

 

Yorumlar


Paylaş:
Bumerang - Yazarkafe