EtkinliklerGüncelKocaeliYaşam

Türkiye Sirki Kocaeli’ne Geliyor

Türkiye Sirki

Türkiye’deki ilk uluslararası boyuttaki hayvansız sirk Kocaelilerle buluşmak için şehrimize geliyor. 22 Aralık Cuma günü çocuklarıyla birlikte eğlenceli bir sirk gösterisi izlemek isteyen Kocaelili vatandaşlar Türkiye sirkine gidebilir. Görkemli bir çadıra kurulacak olan sirkte sihirbazlar, palyaçolar, akrobatlar, ip cambazları gibi birbirinden farklı göstericiler hünerlerini sergileyecek.

Bu sezon için yenilikler ve sürprizler içeren bir program hazırlayan Türkiye Sirki, çocukların izleyebileceği harika gösteriler sunuyor.

“Her şey çocukları sevmekle başlar” sloganıyla hayata geçen hayvansız sirk, 3 bin kişilik kapasiteye sahip olan ısıtmalı çadırında ışık ve ses görselleriyle birlikte gösterisini sunacak.

Son dönemlerde sirk gösterisi ismi altında spor salonu, kültür merkezi, düğün salonu gibi mekanlarda sergilenen gösterilerden farklı olarak gerçek bir sirk konseptini yaşayacağınız bu etkinliğe katılım biletleri de oldukça makul fiyatlara satılıyor. Tam biletler 30 Lira olarak satışa sunulurken, çocuklar için bilet fiyatları 20 Lira olarak belirlenmiş.

Uluslararası ödüllü sanatçıların yer aldığı muhteşem gösteri, sanatsal bakımdan da büyüleyici. Gösteri boyunca birbirinden ilginç şovlara tanıklık edeceksiniz. Çadır büfeden yiyeceklerinizi alabilecek, keyif kahvenizi yudumlarken, sihirbazların akıl almaz dünyasını, ateşler içerisindeki tutsak güzel prensesin gösterisini, dansçıların kurdelelerini, sahneye inen yıldızları izleyebileceksiniz. Molalarda şovun yıldızlarıyla fotoğraflar çektirerek bu günü ölümsüzleştirebileceksiniz. Pamuk helva, patlamış mısır gibi geleneksel lezzetleri de bulabileceğiniz gösteri de Palyaço Mimi ile de tanışma fırsatı elde edeceksiniz. Türkiye Sirki Facebook sayfasında fotoğrafını paylaşan miniklere de sirk özel sürprizler hazırlıyor. Paylaşılan fotoğrafın altındaki beğenilere göre diledikleri özel gösteriyi özel locadan patlamış mısır eşliğinde izleme şansı, misafir olarak gösteriyi yeniden izleme keyfi gibi hediyeler minikleri bekliyor.

43 metre çapında olan Türkiye Sirki çadırı, 18 metre yüksekliğe sahip. 4 ana direği bulunan çadır, 130 yan direkle kuruluyor. Çadırın kurulacağı alan ise minimum 3 bin metrekare büyüklüğe sahip olmalı ve 500 araçlık bir otopark çadır alanında bulunmalıdır. Çadır brandası ışık geçirmez özelliktedir. Aynı zamanda branda yanmaz kumaştan imal edilmiştir. Saatte 120 kilometrelik rüzgara dayanabilen çadırdaki çelik konstrüksiyonların tamamı mekanik çalışma sistemine sahiptir.

Türkiye Sirki Çadırı Kocaeli Outlet Center Otoparkına kuruluyor ve gösteri Cuma günü 19.30’da yapılacak.

Yorumlar


Paylaş:
Bumerang - Yazarkafe