EtkinliklerGüncelKocaeliManşetYaşam

İNTİHARIN GENEL PROVASI KOCAELİ SAHNESİNDE

kocaeli etkinlikleri

Kocaeli’de  İntiharın Genel Provası Sahne Alıyor

Kocaeli Süleyman Demirsel Kültür Merkezinde bu hafta sahne alacak yeni oyunun ismi “İntiharın Genel Provası” Duşan Kovaçeviç’in eserlerinden olan, Çevirmenliğini Bilge Emin’in yaptığı bu oyunda Emrah Eren yönetmen olarak karşımıza çıkıyor. Erdem Akakçe, Fatih Koyunoğlu,Kadir Çermik ve Selen Öztürk’ün oyunculuğunu üstlendiği bu tiyatro etkinliği 18 Aralık 2017 günü saat: 20:00’de sahne alacak.

Tam Bilet Fiyatları 67 TL, Öğrenci Bilet Fiyatları ise 57 TL’den satışa sunuldu. Bilet temini için Kültür Merkezi gişelerinden veya biletix İnternet sitesinden alabilirsiniz.

TiyatroTiyatroadam’ın eğlenceli, coşkulu tarzı ve yüksek performansıyla, gizemini oyunun sonuna kadar koruyan bir bulmaca, şaşırtıcı bir macera…

Her ne kadar başarısız bir mimarın planladığı bir intihar başarılı olabilir mi sizce ? Özellikle de bu plan bir başkasının oyunuysa? Tuna köprüsüne intihar etmek için çıkan bir mimar, atlamadan önce son kez sevgilisine telefon eder. Sevgilisi onu atlamaması için ikna etmeye çalışırken bir balıkçı gelir ve nehre atlamaması için yalvarır. Olaya bir de nehirden geçen geminin kaptanı dâhil olunca, işler karışık, acınacak derecede komik ve bir o kadar da garip bir hal almaya başlar.

“İntiharın Genel Provası”,  20. yüzyılın Balkanlar’dan çıkmış en keskin kalemlerinden biri olarak anılan, aynı zamanda Emir Kustrika’nın “Underground” filminin de senaristi Duşan Kovaçeviç’in kendine has üslubuyla, kara mizah tarzında kaleme aldığı, alaycı ve sarsıcı bir sistem eleştirisi…

“İntiharın Genel Provası”nı, Tiyatroadam’ın geçtiğimiz sezon oynadığı “İvan İvonoviç Var mıydı, Yok muydu?”nun da yönetmeni Emrah Eren, anlamı gölgede bırakmadan, seyir zevki yüksek, eğlencesi bol bir şekilde sahneye taşıyor.  Tiyatroadam da güçlü oyuncu ve yaratıcı kadrosuyla, izleyenleri bu sürprizlerle dolu bulmacaya, gizemli maceraya ortak ediyor.

Yazan: Duşan Kovaçeviç
Çeviren: Bilge Emin
Yöneten: Emrah Eren
Dekor ve Kostüm Tasarımı: Barış Dinçel
Işık Tasarımı: Yakup Çartık
Koreografi: Gizem Erdem
Müzik: Tevfik Kulak
Oynayanlar: Erdem Akakçe, Fatih Koyunoğlu , Kadir Çermik, Selen Öztürk

Yorumlar


Paylaş:
Bumerang - Yazarkafe