EtkinliklerGüncelKocaeliYaşam

Son Feci Bisiklet Konseri

Son Feci Bisiklet Konseri

Birbirinden ünlü sanatçılar ve gruplar Sabancı Kültür Merkezi sahnesine gelmeye devam ediyor. Son Feci Bisiklet 11 Aralık Pazartesi günü SKM sahnesinde Kocaelili müzik severlerle buluşacak. Saat 20.00’da gerçekleşecek olan konserde Ankara çıkışlı olan indie grubu sevilen şarkılarını seslendirecek.

2013 yılında kurulan Son Feci Bisiklet, ilk kısa çaları Son Feci ile yerli sahneyi takip edenlerin kalbini kısa süre içerisinde kazanmayı başardı. Son yıllarda sıkça karşımıza çıkan enteresan isimli gruplar arasında yer alan Son Feci Bisiklet, bu tarzın en sevilen grupları arasında yer alıyor. Yükselişe geçen yerli alternatif sahnenin en beğenilen sesleri arasında yer alan grup, 2015 senesinde ilk uzun çaları Vesaire’yi yayınladı. Uzun çalarlarının yayınlanmasından sonra grup konser serilerini vermeye devam ediyor. Grubun merak uyandıran şarkı sözleri, akustik melodileri eşliğinde eğlenceli bir performans izleyicileri bekliyor.

Son Feci Bisiklet grubu 2011’in yaz ayında  vokal ve gitarda Arda Kemirgent, davulda Can Sürmen tarafından Ankara’da kuruldu. Sanıldığının aksine ikilinin bisiklet sporuyla bir alakası bulunmuyor. Grup kurulmasından sonra ilk 6 şarkısını kaydederek Son Feci EP ismiyle dinleyicilerine sundu.

Şarkılarına gösterilen ilgiden gayet memnun olan ikili gruba gitar olarak Erkin Sağsen ve bas gitarda Efe Güner’i katarak ilk konserlerini Ankara’daki Manhattan’da verdi. Aynı dönem içerisinde Babajim Stüdyosu tarafından yapılan Be the Band yarışmasında ilk 10 grup arasına girmeyi başaran Son Feci Bisiklet, Roxy Müzik ödüllerinde finale kaldı. 2012 yılında beste çalışmaları yapan ve konserlerine devam eden grup bu dönemde bas gitarist değişikliğine giderek Ozan Özgül ile çalışmaya başladı. Bu değişikliğin arkasından 2 yeni single çıkaran Son Feci Bisiklet, son olarak Bu Kız isimli bir single yayınladılar ve konser trafiklerini yoğunlaştırdılar.

Sabancı Kültür Merkezi’nin 606 kişilik salonunda verecekleri konserin bilet fiyatları ise 45 Lira ve 39,5 Lira olarak satışa sunulmuş durumda.

Yorumlar


Paylaş:
Bumerang - Yazarkafe