GüncelKocaeliManşetSpor

HAVAYA GİDEN PARALAR

Kocaelispor

BOŞA GİDEN 25 MİLYON
Yıllardır süren KEV’in üzerinde bulunan ve satılamaz dedikleri Tesisimizin satışı sonrasında, Devlete olan Maliye borçlarının tamam ödendi. Kalan SSK borçlarınında önümüzdeki ay yatırılıp temiz bir sayfa açılacak.
Kocaelispor takımının önünde tek engel transfer yasağı kaldı.
Fakat bu borçları sıfırlarken 25 milyon tl gibi bir rakam boşa gitti. Elimizdeki tek değerli gayrimenkul olan tesis ve arazisinde elimizden çıkarmış olduk.
Peki ya neden bu duruma geldik, Deprem sonrasında başlayıp giderek artan borç kamburu ve ödenmeyen devlet borçları bizi bu duruma getirdi. 25 milyon borcun kimlere ait olduğuna bir bakalım isterseniz.
Aşağıdaki listede yer alan isimler, Kocaeli’de yaşayan ekmeğini bu şehirde kazanan kişiler. Fakat neredeyse hiçbirini İsmetpaşa stadyumunda göremiyoruz. Şimdi çıkıp bu borçları yapan eski başkan ve yöneticileri, taraftarın bilgisine ve vicdanına bırakıyoruz.
Söz konusu borcun neredeyse yarısı Serhan Gürkan zamanında yapılan borçlardır. Devlet borçları haricinde futbolcu, antrenör ve ticari firmalar ve şahıslara ödenecek boçlar dahil edilmemiştir.
Diğer alacakları dahil ettiğinizde Kocaelispor’un borç yükünün neredeyse yarısı Serhan Gürkan yönetimi zamanında yapılmıştır.
Serhan Gürkan
4 Başkanlık Döneminde, Toplam Borç Tutarı 18 Milyon
Mehmet Sefa Sirmen
3 Başkanlık Döneminde, Toplam Borç Tutarı 7 Milyon
Hikmet Erenkaya
3 Başkanlık Döneminde, Toplam Borç Tutarı 3 Milyon
Halil İbrahim Saral
4 Başkanlık Dönemi, Toplam Borç Tutarı 1 Milyon
Osman Nuri Yaman
1 Başkanlık Dönem, Toplam Borç Tutarı 300 Bin

Yorumlar


Paylaş:
Bumerang - Yazarkafe