EtkinliklerGeziGüncelKocaeliManşetYaşam

‘Her Zaman Yanımdasın’ Projesi

Her Zaman Yanımdasın projesi

‘Her Zaman Yanımdasın’ Projesi Başiskele’de Start Aldı

Başiskele Kaymakamlığının AB Projeleri kapsamında hazırladığı projeye 204 bin 318 TL hibe destek çıktı. Projede çocuklar için Bursa ve İstanbul gezileri düzenlenmesi hedefleniyor. Bu geziler sırasında kodlama, satranç ve zeka oyunları gibi çeşitli branşlarda çocukların kendilerini geliştirebilmeleri için çalışmalar yürütülecek. Aynı zamanda güvenli internet kullanımının nasıl yapılacağının anlatıldığı seminerler düzenlenecek ve bir adet kütüphane yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ÇOGEP (Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma Programı) güvenli bir hayat ve güvenli bir gelecek hedefiyle yola çıktı. Bu bağlamda Başiskele Kaymakamlığı tarafından AB Proje Koordinasyon Ofisi’nde ‘Her Zaman Yanımdasın’ projesi hazırlandı. Proje başvuru sahipleri arasında Başiskele kaymakamlığının yanında Başiskele İlçe Emniyet Müdürlüğü de bulunuyor. Proje Değerlendirme Kurulu tarafından onaylanan proje 204 bin 318 TL hibe alma hakkını elde etti. Bu projeyle çocukların kültürel ve eğitsel bakımdan geliştirilmesi ve topluma kazandırılması hedefleniyor. Böylece güvenli bir gelecek kurulabileceğine inanan projede birçok aktivite yapılacak ve çocukların eğitimlerine katkı sunulacak.

Projede 3 kurs, 2 gezi ve 1 zenginleştirilmiş kütüphane yapılması planlanıyor. Çocukların eğitsel destek alacağı proje Ağustos ve Aralık ayları süresince devam edecek. Çocukların proje kapsamında Bursa ve İstanbul’a götürülmesi planlanıyor. Aynı zamanda zeka oyunları, kodlama ve satranç gibi çeşitli alanlarda kurslar düzenlenerek, çocukların kendilerini geliştirmesi hedefleniyor. Güvenli internet konusunda da bilinçli hale gelecek olan çocukların bireysel ihtiyaçları karşılanacak ve Başiskele Aydınkent Okuluna zenginleştirilmiş bir kütüphane inşa edilecek.

Projenin paydaşları toplantısı Başiskele kaymakamlığı tarafından Kaymakam Atila Kantay yönetiminde, Kaymakamlık salonunda yapıldı. Toplantıya; Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Arslan, Başiskele İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Güney ve Başiskele Proje Ofisi katıldı. Yapılan sunum esnasında tüm paydaşların sorumlulukları gözden geçirilerek, çalışma takviminin nasıl oluşturulacağı karara bağlandı. Projenin ilk çalışması Eylül ayı itibariyle kütüphanenin inşasıyla start alacak. Sonra sırayla proje dahilinde yapılması gereken tüm etkinlikler için çalışmalar yürütülecek. Projenin bu sene sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Yorumlar


Paylaş:
Bumerang - Yazarkafe