GeziGüncelKocaeliManşetYaşam

Cephanelik Mesire Alanı

Cephanelik Mesire Alanı

Sıcaklardan Bunalanların Adresi: Cephanelik

Sıcak havalardan bunalan Kocaelililerin ilk adresi Cephanelik Mesire alanı oluyor. Günün erken saatlerinde buraya giden vatandaşlar, gecenin geç saatlerine kadar mesire alanında diledikleri gibi zaman geçirebiliyorlar. Şehrin içerisinde doğanın ve yeşilin tadını çıkaran Kocaelililer, kuş ve su sesleri eşliğinde mangallarını yaparak yemeklerini de yiyebiliyorlar. İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen mesire alanında aynı zamanda yürüyüş yapma imkanı da bulunuyor. Anne babalar huzur içerisinde mesire alanında vakit geçirirken çocuklar da kendileri için yapılmış olan oyun gruplarında güvenle eğlenebiliyor.

Yaz sıcaklarında Cephanelik mesire alanına akın ederek serinleyen vatandaşlar, “İzmit’in hemen yanı başında böylesi bir yerin olması bizler için adeta bulunmaz nimet. Kuş sesleri ve su sesleri içerisinde güvenilir bir ortamda hoşça vakit geçirebiliyoruz. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a bu şekilde bir mekanı şehrimize kazandırdığı için teşekkürü borç biliriz” diye konuştular.

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise mesire alanı hakkında, “Bu bölge eski tarihlerde mezbelelik bir alandı. Belediyemiz sayesinde şimdi bölge güzel bir yaşam alanı halini aldı. Buraya vatandaşlarımız aileleriyle beraber gelip, güzel vakit geçiriyorlar. Mangallarını yaparak günün yorgunluğunu ve stresini ağaçların altında atıyorlar. Burayı düzenlerken vatandaşlarımız için her şeyi düşündük. Oyun alanları, restoranlar, mangal yerleri, wc, yürüyüş parkurları ve mescid gibi ihtiyaç olabilecek her şey mevcut. Aynı zamanda alanın içerisinde yapmış olduğumuz kuş kafesleri çocuklar öncelikli olmak üzere vatandaşlarımızın değişik kuş türleriyle tanışmasına olanak sağlıyor. Kocaeli’nin batısında bulunan SEKAPARK, doğusunda yer alan Cephanelik Mesire Alanı vatandaşlarımız için harika nefes alma alanları oldu” diye konuştu.

Yorumlar


Paylaş:
Bumerang - Yazarkafe