HABER AKIŞI

KOCAELİ'NİN İNCİSİ KEFKEN

 Tarih: 22-01-2018 13:51:18
Kocaeli’nin Kandıra İlçesi sınırları içerisindedir. Tarihi öyküsü M.Ö. 3000’lü yıllara kadar dayanır. İlk sakinleri “Sit”lerdir. Frigler, Bitinyalılar, Roma, Bizans tarafından bir merkez olarak kullanılmıştır. Selçuklular döneminde Süleyman Şah da buralardan geçmiştir. Osmanlı döneminde ise Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi’in yüce komutanlarından “Akçakoca” Kocaeli Yarımadası’nı fethetmek için görevlendirildiğide Kandıra ve Kefken civarını Bizanslılar’dan almıştır. Ticaret limanı ve tersane olarak kullanılmıştır. 1888 yılında Kandıra ve civarı ile Kocaeli sancağına bağlanmıştır. Birinci Dünya Savaşı’nda İngiliz işgaline uğramıştır. Kurtuluş Savaşı’nda ise Yunanlılar tarafından işgal edilmiştir. “İpsiz Recep” tarafından Yunan kuvvetlerinin püskürtülmesinde de bir güzergah olarak kullanılmıştır. 1921’de tamamen işgalden temizlenmiştir.

Genel bilgiler

Kocaeli’nin Kandıra İlçesi sınırları içerisindedir. Tarihi öyküsü M.Ö. 3000’lü yıllara kadar dayanır. İlk sakinleri “Sit”lerdir. Frigler, Bitinyalılar, Roma, Bizans tarafından bir merkez olarak kullanılmıştır. Selçuklular döneminde Süleyman Şah da buralardan geçmiştir. Osmanlı döneminde ise Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi’in yüce komutanlarından “Akçakoca” Kocaeli Yarımadası’nı fethetmek için görevlendirildiğide Kandıra ve Kefken civarını Bizanslılar’dan almıştır. Ticaret limanı ve tersane olarak kullanılmıştır. 1888 yılında Kandıra ve civarı ile Kocaeli sancağına bağlanmıştır. Birinci Dünya Savaşı’nda İngiliz işgaline uğramıştır. Kurtuluş Savaşı’nda ise Yunanlılar tarafından işgal edilmiştir. “İpsiz Recep” tarafından Yunan kuvvetlerinin püskürtülmesinde de bir güzergah olarak kullanılmıştır. 1921’de tamamen işgalden temizlenmiştir.

İstanbul, İzmit ve Sakarya gibi şehirlere yakınlığı ile yazları günübirlikçilerin tercihi olmuştur. Mavi bayraklı plajları, ulaşım rahatlığı, büyüleyici manzarasıyla bu mevsimde yer bulmak bazen zor olmaktadır. Halk plajları da ekonomik tatil arayanlar için ayrı bir tercih sebebidir.

Nasıl gidilir?

İstanbul ve Ankara istikametinden otomobille gelenler TEM otoyulunu kullanarak İzmit’e vardıktan sonra Kandıra sapağından dönmek suretiyle 40 km. sonra Kandıra’ya ulaşabilirler. Kandıra’dan 20 km. sonra ise Kefken merkezine gelinebilir. İkinci alternatif güzergah olarak Adapazarı-Kaynarca yolu üzerinde 55 km. gelindikten sonra ulaşılabilir. Üçüncü alternatif ise Şile-Ağva-Kandıra üzerinden gelmektir.

Deniz yolu kullanarak gelmek için Karadeniz’in her limanından hareket vardır. İzmit’ten Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerle direkt gelinebilir. Diğer bir alternatif ise Kandıra’ya varıldıktan sonra Kefken’e geçilmesidir. İstanbul’dan ve Kocaeli Otogarı’ndan hareket eden şehirlerarası otobüsler mevcuttur. Kandıra’dan minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır.

Görmeden, Yapmadan gelme

Konaklama imkanı sağlayan butik oteller, apart oteller ve pansiyonlar mevcuttur. Ayrıca kiralık daireler de bulunmaktadır. Yeme, içme konusunda Kefken merkezinde balık lokantaları ve restoranlar balık (palamut, kalkan, tekir, lüfer vb.) ve diğer deniz ürünleri konusunda uzmandır. Ayrıca kafeler de bulunmaktadır.

Yörede görmeden gelme denilecek güzellikler bulunmaktadır. Bu zenginlikten bazıları şu şekildedir:

Kumcağız Plajı merkeze 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Bu bölgenin en büyük plajıdır. En “korunaklı” plajların başında gelir. Sahilin ardında ayrı iki kamp yeri vardır. Kiralık çadır da sağlanmaktadır. Wc ve duş Büyükşehir Belediyesi’nce yapılmıştır. Plajın arkasında konaklama imkanı tanıyan butik otel ve pansiyonlar vardır. Restoran ve kafeler de vardır. sabah 7, gece 23 arası Kandıra otobüs terminalinden minibüs seferleri bulunmaktadır. İnce kumu ve sığ denizi ile nam salmıştır. Çocuklu ailelerin en çok rağbet ettiği plajların başında gelir. Yaz boyunca cankurtaran ekibi ve botu mevcuttur. Şezlong ve şemsiye kiralanabilir. Sabah ve akşam yürüyüş yapılabilen 2 km civarında uzunluğa sahip bir kumsal bulunmaktadır. Hafta içi gelinmesi tavsiye edilir. Yazları denizle irtibatı

kesilen Kumcağız Deresi sazan ve kefal avlamak isteyenler için olta balıkçılarına imkan sağlar. Kurtyeri’ne ilerleyerek keşfedilecek yerlere ulaşım imkanı vardır. Ayrıca seyir noktası olarak kullanılan Nihat Erim Tepesi buraya yakındır.

Pembekayalar, merkez ile Cebeci arasında yer alır. Kerpe’de bulunan Kartal Kayalıkları gibidir. Ancak pembemsi renk daha da ağır basar. Gün batımında bu pembelik doruk noktasına ulaşır. Bu kayalıkların en önemli yanı Anadolu Hisarı ve Sultanahmet Camii dahil pek çok caminin inşaasında kullanılmış olmasıdır. Bu kayalıktan çıkarılan taşların özelliği denizin içinde yumuşak olması, denizin dışına çıkarıldığında da sertleşmesidir. Dikdörtgen olarak insan emeğiyle kesilen taşlar İstanbul’a getirilmiştir. Yapılaşma izni yoktur. Çünkü doğal bir sit alanı hüviyeti taşımaktadır.

Yeşil Koy, Pembekayalar’a çok yakındır. Kovanağzı plajı geçildikten sonra Cebeci yönüne gidilirken Pembekayalar tabelası solda kalır. Burada çamlar denize adeta dokunur. Deniz tabanının rengi ve etrafındaki renkli bitki örtüsü nedeniyle bu ad verilmiştir. Karayel haricindeki rüzgarlara kapalı bir konumdadır. Zıpkın ile kefal avı mümkündür. Olta ile istavrit ve “eşkina” tutulabilir. Tekne sahiplerinin buraya demirleyip denize girebilecekleri en iyi yüzme noktalarından biridir. Yazları kampçıların çadır kurmak için tercih ettiği bir yerdir. Onun dışında tenha olan koyda ateş yakmak kesinlikle yasaktır. Su ve elektrik hizmeti bulunmamaktadır. Çünkü doğal bir sit alanıdır. Daha çok aperatif denilen atıştırmalıklar tüketilmesi tavsiye edilir. Bu da en yakın alışveriş yeri olan Kovanağzı Plajı’ndan sağlanabilir. Koy çok temizdir. Denizin ilk metreler taş olduğundan ayağa uygun deniz terliğiyle girilmelidir. Hemen sonra başlayan pürüzsüz kumlar yumuşacıktır. Kayalar üzerinde güneşlenme keyfi imkanı bulunmaktadır.

Kovanağzı Koyu bir yanı askeri kamp, bir yanı ise halk plajı olan bir koydur. Çocuklu aileler tercih etmektedir. Piknik yerleri, kafeteryalar ve restoranlar mevcuttur. Kuzey rüzgarlarının etkisi yaşanmaz. Ayrıca batı cepheli olması nedeniyle deniz dalgasız ve sığdır. İnce kumu ile temiz bir denizi vardır. Burada balık da tutulabilir. Askeri kamp, merkeze 5 dk. yürüme mesafesindedir. TSK mensupları ve yakınları faydalanabilmektedir. Kamp yanında yöresel pazar kurulmakta olup, yöresel bahçe ürünleri ve hayvansal ürünler alınabilir.

Kapri Plajı adeta bir havuza benzetilir. Kenarları kayalıklarla çevrilidir. Daha ziyade gençler tarafından rağbet edilmektedir. Çünkü kayalıklar çocuklu aileler için ideal denize girme yerleri değildir.

Midye Koyu da Kapri Plajı gibi genelde tenha yüzme yeridir.

Kefken limanı ve şehir merkezi Kerpe’ye 8-10 km. mesafededir. Pansiyonlarda konaklama imkanı var.

Kefken Adası birinci derece sit alanıdır. Bunun nedeni tarihe bizzat tanıklık etmesidir. Adada Cenevizliler’den kalan kale surları halen ayaktadır. Roma ve Bizans’tan kalan tarihi kalıntılar da bulunmaktadır. Karadeniz’in bu küçük adasında denize girmeye imkan sağlayan bolca kumsallar var. Karadeniz’de Giresun Adası’ndan sonra bize ait olan ikinci adadır. Cebeci Sahili ve Kefken Limanı’ndan tekne kiralanarak bu adaya ulaşmak mümkündür.

Cebeci, plajı 2014 yılından bu yana “Mavi Bayrak” sahibi bir plajı olan bir “tatil köyü”dür. Karşısında Kefken Adası ve deniz, arkasında ormanlar yer almaktadır. Kumsalı takriben 5-6 km. uzunluğundadır. Deniz suyu temiz, kumları incedir. Hafta içi daha sakindir. Sezon yoğun geçer. Büyükşehir belediyesi tarafından “plaj arkası” mavi bayrak kriterlerine göre düzenlenmiştir. Kumsal boyunca restoranlar,

kafeler vb. yeme, içme mekanları mevcuttur. Etrafında çadır kampı ve diğer konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Cebeci’nin kuzeydoğusunda yer alan Tuzağzı Tabiat Parkı, güneybatısındaki Pembekayalar görülesi yerlerdir. Kışları ılık ve yağışlıdır. Yazıları gündüz 28-35, gece 16-20 derece arası seyreder. Ormanında çam, meşe, kestane, kızılcık, akasya, gökçe, ıhlamur, gürgen, çınar, kavak, kiraz, selvi, söğüt, defne, kocayemiş ve benzeri ağaçlara ev sahipliği yapar. Balık olarak da izmarit, kaya balığı, iskorpit, kırlangıç, minekop, istavrit, mezgit, dil balığı, tekir, hamsi, kefal, karagöz barbun, kalkan, lüfer, palamut, kırlangıç, levrek, pisi balığı gibi Karadeniz balıkları avlanmaktadır.

Hareketli bir tatildense sakin ve sessiz bir tatil hedefleyenler için iyi bir seçimdir. Dinlenerek, denize girerek, güneşlenerek, akşamları da restoran ve kafelerde “takılarak” güzelce vakit geçirilebilir. Kişisel su sporlarından sörf, Scruba-diving, dalga sörfü, kay sörf ve freediving yapılabilir. “Snorkelling” imkanı mevcuttur. Plaj futbolu ve plaj voleybolu oynanabilen sahalar vardır. Sezon haricinde balık avcılığı, fotoğraf çekmek ve doğa yürüyüşü yapmak için de değerlendirilmektedir.

Babalı Kefken’in kuzeydoğusunda 12 km. mesafededir. Kumsalla ormanın bütünleştiği yerlerdendir. El değmemiş tabiat buradadır. En temiz denizi vaadeder. 27 kilometre uzunluğu ile Türkiye’nin en büyük sahil şeridi, Babalı’dan başlar. Sakarya - Karasu’ya kadar sürer. Rüzgar sörfü, dalga sörfü, kay sörfü için idealdir.

Tuzağzı kumsalı Yelkenkaya – Kefken Adası noktasında başlar. 4 adet plaja ev sahipliği yapan şeritteki her plaj farklı ve kendine özgü yapıdadır. Bazılarına araçla girilemez. Rüzgarlı havalarda denizi yüzmeye fazla imkan tanımaz. Deniz durumunu gösteren tabelalara riayet edilmelidir. O gün rüzgar var ise daha çok “koylar” tercih edilmelidir. Kilometerlerce uzayan sahiller, koşmak ve uzun yürüyüşler yapmak bakımından çok idealdir. Bu sahiller aynı zamanda deniz üzerinde yansıyan ay görüntüsü dolunaylı geceler en iyi görüntüyü verir.

Otel ve pansiyon yönünden pek de zengin sayılmaz. Günübirlik kamp için uygun yerler vardır. yol üstü tezgahlar ve büfelerden alışveriş yapılabilir. Sezon dışında mesela kışın insanlar pek uğramadığından balıkçılık ve avcılık yapılabilmektedir. Sezon içi ve dışı farketmeksizin zengin balıkçılık fırsatları bulunmaktadır. Karadeniz balıklarının hemen hemen hepsi “mevsimine göre” avlanır. (Yukarıda “Cebeci” başlığı altında bahsedilen balıklar tutulmaktadır.

Kerpe buralara kadar geldikten sonra uğranması olmazsa olmaz bir yerleşim yeridir. Denizi bilhassa çocuklu aileleri için idealdir. Karadeniz’in hırçınlığı pek yoktur. Kartal kayalıkları gün batımında görsel şölen sunar. Dalga sörfü, SUP (stand up paddle board), trekking ve dalış sporu yapılabilir. Apart oteller, butik oteller, camping tesisleri gibi çeşitli konaklama imkanları vardır. Balık tutulabilir. Kamp yapma imkanı vardır. Kerpe halk plajı, sosyete plajı ve kadınlar (miço) plajı gibi plajları bulunmaktadır.

Sarısu Plajı Ağva istikametine doğru olup, Kerpe’ye yakındır. Plajın bir tarafında ufak bir göl, diğer tarafında ise bir set gölü vardır. Plaj civardaki pek çok yüzme noktalarından en tercih edilenlerindendir.

Acarlar Longozu ise sadece ülkemizin değil, dünyanın en nadir oluşumlarındandır. Kırklareli İğneada, Sinop Sarıkum ve Samsun Kızılırmak Deltası’ndaki longozdan sonra 4 longoz ormanımızdan birisidir. Otomobille Kefken’e 45 dk. mesafededir. Sakarya, Karasu sınırlarındadır.

Uzunkum Tabiat Parkı Kefken ve Cebeci istikametinden başlayan yürüyüş rotası dahilindedir. Cebeci’nin hemen yakınında, kuzeydoğusundadır. Kefken’e 5 km. mesafededir. Kefken adasının karşı hizasından başlar. Büyüklüğü 235 hektardır. Kum zambağı, andız, dişbudak, sedir, erguvan, çiğdem, çöl menekşesi, basur otu gibi “floral” zenginliklerinin yanı sıra yalıçapkını, çulluk, bıldırcın, karabatak, çakal, porsuk, martı, baykuş, kunduz, kara tavuk, oklu kirpi gibi “fauna”ya da ev sahipliği yapar. Manzarası harikadır. Pek çok film ve klip çalışmalarına sahne olmuştur. Avlanmak kesinlikle yasak olup park devriyeleri sürekli gezmektedir. Kefken’e geldikten sonra Cebeci’ye ve bu tabiat harikasına uğramadan gidilmez.

  DİĞER Kocaeli HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Yeni Yıl Banyo Dekorasyonu Fikirleri Yeni Yıl Banyo Dekorasyonu Fikirleri Günümüzde yoğun bir çalışma temposuyla iş yapan pek çok insan akşamleyin eve dön..
Neden Kullanmayacağımız Giysileri Satın Alırız? Neden Kullanmayacağımız Giysileri Satın Alırız? Belki de her birinizin dolabında mağazadan eve getirdiği, ama bir kez bile giyme..
Doğru Makyaj Nasıl Yapılır? Doğru Makyaj Nasıl Yapılır? Doğru makyaj yapmak için ilk önce düzgün, sağlıklı kozmetik ürünlerden faydalanm..
Yün ve El Örgüsü Atkı Modası Yün ve El Örgüsü Atkı Modası Beyaz, bej, yeşil ve pembe gibi pek çok farklı renk, model ve uzunluktaki atkıla..
  Kocaeli HABERLERİ
İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri İğne Oyası Masa Örtüsü - Tepsi Örnekleri ve Modelleri Bu yazımızın kosunu siz değerli bayanları yakından ilgilendirecek İğne oyası mas..
2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 Yazlık Kısa Saç Modeller 2018 kısa saç modelleri; Yaz mevsiminde, Sezonun trendi, asimetrik kesimli saçla..
Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Hayırlı Evlilik İçin Etkili Dualar ( evlilik için dualar ) Bütün bekar erkek ve kızların rüyalarını süsleyen hayellerini kurdukları hayırlı..
CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) CENNETTEN BİR KÖŞE MAŞUKİYE - ( 3 ) Ticaret, sanayi, kültür ve turizm şehri Kocaeli’nin ünlü kayak merkezine ev sahi..
  Siyaset HABERLERİ
ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? ÜLKEMİZDE YAPILMIŞ OLAN REFERANDUMLAR? Referandum nedir; referandum, halkın siyasi iktidarlarının belirlediği veya deği..
En İyi 10 Bireysel Protesto En İyi 10 Bireysel Protesto Kimliği ve yüzü bilinmeyen bu adam Çin Ordusu'nun tanklarına tek başına direnmiş..
@fuatavni  Fuat avni kimdir ? fuat avni  yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) @fuatavni Fuat avni kimdir ? fuat avni yakalandı mı ? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni nerede! - ( 8 ) Kaynak Holding olayını duyuran Fuat Avni'nin kimliği ortaya çıktı mı? Fuat Avni ..
Aids Hakkında! Aids Hakkında! Kötü ününü oldukça hak eden henüz tedavisi bulunamamış ölümcül hastalıklardan bi..
  Spor HABERLERİ
Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Google’ın düzenlediği Project Zero Prize adlı 6 ay sürecek yarışmaya isteyen herkes katılabiliyor! Vulnerabilities Rewards Program (VRP) adlı programda ise Google ürünlerinde açık..
En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri En İyi 10 Yerli Dağ Bisikletleri Marka aslında bir İtalyan markası olmasına rağmen Türkiye'deki satılan ürünlerin..
Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Casino Oyunlarında Başarılı Olabilmeniz İçin 9 Altın Kural Gözünüze çok basit bir tavsiyeymiş gibi görünse bile, olasılıkları hesaplayamad..
En İyi 6 İçki Oyunu En İyi 6 İçki Oyunu Bunda oyuncuların önlerinde birer küçük bardak ve ortaya büyük bir bardak konul..
  Etkinlikler HABERLERİ
Brezilya'da Eğlence Hayatı: Rio de Janeiro karnavalı Brezilya'da Eğlence Hayatı: Rio de Janeiro karnavalı Sambanın eklem ritmlerini hissetmek, kahvenin inanılmaz kokusunu duymak ve hayat..
Şarap Denildiğinde Arjantin.. Şarap Denildiğinde Arjantin.. Avrupa Asya ve Afrika ülkeleri artık size cazip gelmiyor mu? O zaman Amerika kıt..
Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat Gezilecek Turistik Yerler Yozgat, İç Anadolu’nun merkezinde bulunan bir ildir. Anadolu’nun eski yerleşim m..
Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova Gezilecek Turistik Yerler Yalova, Türkiye’nin Marmara bölgesinde yer alan illerinden birisidir. Marmara De..
  Sosyal HABERLERİ
Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye'de Şiddet Türleri ve Gelişmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşanan en kötü ve en can sıkıcı olayla..
O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor O kampanya sosyal medyada hızla yayılıyor Gün geçmiyor ki sosyal hayatta insanlar birçok problemle karşılaşmasın. İşte böy..
BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ BALIK TUTKUNLARININ ADRESİ TAHTALI GÖLETİ Kentleşmeyle birlikte yok olan doğal ortamlar, büyük şehirlerde yaşayan insanlar..
  Eğitim HABERLERİ
Aile ve Bencillik (Aile içi sorunlar) Aile ve Bencillik (Aile içi sorunlar) Aile toplum değerleri içinde kendi yerini tutmuş küçük bir kütledir. Bu kütle ai..
Kardeşler arasında yaş farkı ne kadar olmalı? Kardeşler arasında yaş farkı ne kadar olmalı? Ebeveynler çocuk dünyaya getirmeyi planlarken onlar arasındaki yaş farkını çoğu ..
Çocuklarda Kavramsal Gelişim Süreci Nasıl İşler ? Çocuklarda Kavramsal Gelişim Süreci Nasıl İşler ? Çocuklarda kavramsal Gelişim (Kavram Oluşturma) durumu incelendiğinde çocuk iki ..
Çocuklarda Temel Duygusal İhtiyaçlar Nelerdir ? Çocuklarda Temel Duygusal İhtiyaçlar Nelerdir ? Çocuk gelişim süreci sadece fiziksel olarak düşünülmemeli, çocuğun kendi ruhsal ..
  Yemek Tarifleri HABERLERİ
resim yok Eğlenceli Kurabiye Tarifleri: Kelebek Kurabiye - Bonibonlu Kurabiye - Özellikle çocuklar için tatlılar yapmak onların seveceği lezzetleri yaratmak an..
Kahvaltı İçin Hamur İşi Tarifleri Kahvaltı İçin Hamur İşi Tarifleri Kahvaltıda yeni tatlar deneyerek güne yenilikle başlamaya ne dersiniz? Bol enerj..
Limonlu Kek Tarifi Limonlu Kek Tarifi Limon ile hazırlanan tüm tatlılar oldukça lezzetli olur. Bu tarifimiz de istisna..
LG G6 İncelemesi Hakkında! LG G6 İncelemesi Hakkında! LG'nin bu yıl ki tepe modeli olacak olan LG G6 modeliyle ilgili birçok sızıntı m..
NAMAZ VAKİTLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
14.12.2018 20:30 Göztepe - Bursaspor
15.12.2018 13:30 Ç.Rizespor - Aytemiz Alanyaspor
15.12.2018 13:30 Demir Grup Sivasspor - Ankaragücü
15.12.2018 19:00 İstanbul Başakşehir - Galatasaray
15.12.2018 16:00 Atiker Konyaspor - Kasımpaşa
16.12.2018 16:00 Kayserispor - Teleset M. Akhisarspor
16.12.2018 13:30 Evkur Yeni Malatyaspor - Antalyaspor
16.12.2018 19:00 Beşiktaş - Trabzonspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
Yukarı