Yatırım aracı bazında tedbir uygulanması

0
84

Borsa İstanbul A.Ş’de yatırım aracı bazında tedbir uygulanması kararı alındı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Borsa İstanbul A.Ş Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5 ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş (SRVGY) payında 15.02.2021 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut Açığa Satış Yasağına ilave olarak Kredili İşlem Yasağı, Brüt Takas, Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması, Emir Toplama Aşamalarında Denge Bilgisi Yayınının Kısıtlanması ve Piyasa Emri ve Piyasadan Limite Emir Girişinin Kısıtlanması önleyici tedbirleri uygulanacaktır. SRVGY payında tedbirlerin uygulanacağı son tarih 12.03.2021’dir.

Borsa İstanbul A.Ş Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5 ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Göltaş Göller Bölgesi Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GOLTS.E) payında 15.02.2021 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut Açığa Satış Yasağına ilave olarak Kredili İşlem Yasağı ve Brüt Takas önleyici tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 12.03.2021’dir.

Borsa İstanbul A.Ş Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5 ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Rodrigo Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (RODRG.E) payında 15.02.2021 tarihinden itibaren 3 ay süreyle Tek Fiyat İşlem Yöntemi, Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımının ve Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması ve Piyasa Emri ile Piyasadan Limite Emir Girişinin Kısıtlanması önleyici tedbirler uygulanacaktır. RODRG payında tedbirlerin uygulanacağı son tarih 12.05.2021’dir.

Borsa İstanbul A.Ş Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5 ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle İdealist Danışmanlık A.Ş. (IDEAS.E) payında 15.02.2021 tarihinden itibaren 3 ay süreyle Tek Fiyat İşlem Yöntemi, Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımının ve Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması ve Piyasa Emri ile Piyasadan Limite Emir Girişinin Kısıtlanması önleyici tedbirler uygulanacaktır. Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 12.05.2021’dir.”

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here