Oksijen Terapi Cihazı Nedir?

0
90

 

Oksijen terapi cihazı Hastalara oksijen maskesi aracılığıyla oksijen verilmesine yarayan teknolojik bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde hastalar nefes alma ihtiyacını giderebilmektedirler. Oksijen flowmetresi aracılığıyla ayarlanan oksijen miktarı bu hastaya sürekli bir şekilde verilmektedir. Vakum regulatörleri ise ayarlanabilir vakum özelliği ile hastaya gereken miktarda vakumu sağlar. bu sebeple oksijen terapi cihazında olmazsa olmaz parçalardan biridir.

Günden güne gelişen teknoloji sayesinde her alanda olduğu gibi tıp alanında da önemli gelişmeler gözlenmektedir. Bunun sebebi tıp sektörü hastalıklar ve tedavileri konusunda teknolojiden her zaman yararlanmaktadır. Buna örnek olarak oksijen terapi cihazları ve birçok cihaz gösterilebilir.

Oksijen terapi cihazı solunum yetmezliği gibi sıkıntılı durumlarda doktor veya hemşirelerin gözetimi altında hastalar üzerinde yaygın bir şekilde kullanılan bir cihaz olarak tıp sektöründe önemli bir yeri olan faydalı bir cihazdır. Bunun sebebi yukarıda da belirttiğimiz gibi solunum yetmezliği yaşayan hastaların çözümü ilk olarak bu cihazlarda bulabilmesidir. Bu cihazlar sayesinde hastaların kan değerlerinde oksijen seviyesinin düşük bulunduğu durumlarda bu cihaz aracılığı ile hastalara oksijen aktarımı yapılabilmektedir.

Tıbbi amaçlar için kullanılan bu tip cihazlar 1800’lü yıllardan beri sıklıkla kullanılan cihazlardır. Bunun sebebi hastalara verilen oksijen tıpta her zaman önemli bir yere sahip olmuştur ve olmaya devam eden olgular arasında kendine yer bulmaktadır. Oksijen terapi cihazları hakkında daha kapsamlı bilgiler edinmek isteyen insanlar internet üzerinden yapacakları araştırmalar sonunda bu bilgileri edinebilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here