Reverse Halving

0
63

Reverse Halving

Stark Chain özellikleri içinde en göze çarpanlarından olan Reverse Halving, dilimize tersine yarılanma olarak geçmiştir. Kripto para piyasası üzerinde birçok yenilik yaratma amacında olan Stark Chain, bu özelliği ile de amacını destekliyor. Tersine yarılanmanın yanı sıra Proof of Active algoritması, Green Mining ve Memo Wallet gibi özelliklerle de kolay bir madencilik olanağı sağlıyor.

Reverse Halving Nedir?

Stark, sahip olduğu gelişmiş madencilik sistemi ile beraber, Reverse Halving de denilen tersine yarılanma özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Dünyada bir ilki gerçekleştirerek, tersine yarılanmaya giden bir ödül dağıtım sistem bulunuyor. Buradaki amaç ise hem arz-talep arasındaki dengeyi sağlamak hem de madencilerin sağladığı kazançları güvence altına almak.

Tersine yarılanmada, diğer sistemlerde değişik zamanlarda olan yarılanmalar, Stark’ta 365 blok sonrasında gerçekleşiyor. 20 döneme yayılan bu ödüller, 128 Stark’tan başlarken, yedinci dönemde 8192 Stark’a kadar artıyor. Bunun ardından ise ödüller, son dönem olan yirminci döneme kadar, 1 Stark’a inecek şekilde düzenli bir azalma yaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here