Selülit Tedavisi Nedir? 

0
63

Selülit Tedavisi Nedir?

 

Başakşehir selülit tedavisi zaman içerisinde oluşan cilt problemleri için etkili tedavi teknikleri sunmaktadır. Bu cilt problemleri arasında yer alan selülit, özellikle bayanlarda görülen bir cilt problemidir. Estetik görünümün zedelenmesine yol açan selülit çoğunlukla kalça ve karın bölgelerinde ortaya çıkmaktadır. Bu bölgelerde ortaya çıkan girintili, çıkıntılı alanlar selülit olarak adlandırılmakta ve oluştuğu bölgede pürüzlü  görünüme yol açmaktadır. Deri altında oluşan bağ ve yağ dokusunun birleşimi kaynaklı olan bu cilt sorunu,  genetik faktörlerin etkisi, hormonlar ve düzensiz beslenme gibi faktörlerden de etkilenmektedir. Başakşehir selülit tedavisi bu alanda oluşan problemleri gidermede oldukça yaygın bir tedavi yöntemidir.

 

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte çeşitlenen estetik tedavi yöntemleri arasında yer alan selülit tedavi yöntemleri oldukça sıklıkla tercih edilmektedir. Hareketsizlik odaklı olarak da ortaya çıkan bu cilt rahatsızlığı, yalnızca hareket yolu ile tedavi edilememektedir.

 

Ancak oluşumunu önlemek adına yürüyüş ve yüzme gibi spor dallarının düzenli uygulanması oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Bunun yanında estetik tıp alanında kullanılan bazı cihazlar yardımı ile uygulanan Başakşehir selülit tedavisi çoğunlukla lazer adı verilen ışın yöntemi ile tedavi edilmektedir.

 

Ayrıca external terapi adı verilen masajlar da bu tedavi sürecinde oldukça etkilidir. Bu masaj yöntemi çoğunlukla bacak ve basen bölgeleri ve karın bölgesine uygulanmaktadır. Geniş başlıklı bir cihaz yardımı ile uygulanan bu masaj sıkışlaştırma özelliği taşımaktadır. Çoğunlukla vücut üzerinde yer alan selülitli bölgelerin derecesine göre haftada 2 kez uygulanan bu yöntem 16 seans uygulandığında başarılı bir sonuç göstermektedir.

 

 Lazer Epilasyon Kullanım Alanları  

 

Vücut üzerinde istenmeyen tüylerin yok edilmesine oldukça önemli bir başarıya sahip olan lazer epilasyon kullanım alanı oldukça geniş bir estetik türüdür. İkitelli lazer epilasyon alanında uzman kişiler tarafından uygulanan bu epilasyon farklı teknikler ile farklı bölgeler üzerinde uygulanmaktadır. Vücut üzerinde genital bölge, bikini bölgesi, bacak, yüz, sırt, göğüs, kol, bıyık, çene, ense, boyun gibi alanlarda uygulanabilir olan bu epilasyon çeşidi oldukça başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Başakşehir lazer epilasyon sağladığı oldukça etkili çözümlerle günümüzde sıklıkla kullanılan bir estetik tercihi olarak bilinmektedir.

 

Lazer Epilasyon Fiyatları  

 

Uzun yıllardır uygulanabilir bir yöntem olarak bilinen lazer epilasyon kıl’ın en dip tabakası olan kök hücrelere işlemekte ve verdiği ışın sonucu tekrar tüy oluşumunu sonlandırmaktadır. İkitelli lazer epilasyon alanında farklı çeşitlerde uygulanan bu yöntem kullanılacak olan cihazlara, lazerin çeşitlerine, uygulanacağı yerin koşullarına ve uygulanacağı alanın boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca her geçen yıl üzerine yeni teknolojiler ekleyerek gelişme gösteren lazer epilasyon fiyatlandırmalarında bu gelişimlerin de büyük bir etkisi bulunmaktadır.

 

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir? 

 

İstenmeyen tüylerin yok edilmesinde günümüzde en sık kullanılmakta olan yöntemler arasında yer alan lazer epilasyon uygulama alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Farklı cilt tiplerine göre de değişkenlik gösteren bu epilasyon çeşitleri Alexandrite, Diode, ND yag ve IPL lazer yöntemi olarak çeşitlenmektedir.

Bu çeşitlilik alanında yer alan IP lazer Başakşehir lazer epilasyon alanında sıklıkla kullanılmaktadır. IP lazer halk arasında ağdanın modernize edilmiş hali olarak bilinmektedir. Vücut üzerinde yer alan kıl köklerinin zayıflatılmasında etkili olan bu yöntem çok sık kullanılmamaktadır. ND yag çeşidi ise cilt rengi koyu olan kişiler için tercih edilmektedir. Çok fazla acı içeren bu yöntem de Başakşehir lazer epilasyon alanında sık kullanılmayan yöntemler arasında yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here