BANKA SINAVLARI

0
111
????????????????????????????????????

Banka sınavları bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Bazı bankalar iki aşamalı olarak bazı bankalar tek aşamalı sınav yapmaktadır. Bankaların içerisinde organizasyonu sağlamak adına ve iş alımlarını kolaylaştırmak için sınavlara girmeniz mümkündür. Bu sınavlar evde online yapılabileceği gibi bankaların genel müdürlüklerinde de yapılabilmektedir.

Banka sınavlarında başarılı olduğunuzda mülakata çağırılırsınız ve yüz yüze yapacağınız görüşmeler sonucunda işe alım süreciniz başlamış olur. Bankalarda gişe memuru, satış temsilcisi, kurumsal satış temsilcisi, müfettiş yardımcısı, portföy yöneticisi, halkla ilişkiler uzmanı gibi birçok pozisyonda iş bulma imkanına sahip olabilirsiniz.

Banka sınavlarına online bir şekilde girecekseniz dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de genel yetenek sorularını çözmeniz için size verilen süre olacaktır. Genellikle 60 soru için 12 dakika süre verilmektedir ve bu süre bankadan bankaya göre değişiklik gösterebilir.

Bankaların temel amacı sınav anında stres kontrolünü yapıp yapamayacağınızı öğrenmek ve sizlerin ne kadar pratik düşünebileceğinizi ölçmektir. Bu nedenle zamanla yarışırken hızlı ama bir o kadar da dikkatli olarak soruları çözmelisiniz.30

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here