Özel Üniversite Taban Puanları

0
27

Özel Üniversite Taban Puanları

Öğrencilerin yaklaşık 1 yıldır çalıştıkları üniversite sınavı vakti gelmek üzere. Çok çalışıp yoğun emek sarf eden her öğrencinin bu sınavı heyecanla beklemesinin yanında Özel Üniversite taban puanları da yeni sisteme göre belirlenip öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.

İmkanı el veren her öğrencinin daha kaliteli bir eğitim almak ve daha parlak bir kariyer sahibi olmak için başvurduğu Özel Üniversiteler devlet üniversitelerine göre taban puanları niteliğinin düşük olmasında da çokça tercih ediliyor.

Bu Seneki Taban Puanları

Yayılan salgın ve alınan önlemler gerekçesi ile birçok öğrenci okula ve dershaneye devam edememiş sınav konularını öğretmenlerinden dinlememiştir. Bu durum bazı konuların sınavdan çıkarılmasını sağlamıştır. Birçok öğrencinin sınavlara odaklanmaması nedeni ile uzmanlar tarafından yapılan öngörülere göre ortalama sınav puanının ve üniversiteler tarafından belirlenen taban puanının geçen senelere göre daha düşük olacağı düşünülmektedir.

Bu zorlu pandemi döneminde öğrencileri daha fazla yormak istemeyen Özel Üniversiteler taban puanlarını olabildiğince düşük tutacak ve başarılı öğrencileri bünyesinde toplayacaklardır. Bu neden ile Özel Üniversiteler geçmiş senelere göre daha çok tercih edileceklerdir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here