SGK Anlaşmalı Açık Emar Yerleri

0
135

SGK Anlaşmalı Açık Emar Yerleri

Sağlık ile ilgili herhangi bir sorun yaşandığı zaman muhakkak uzman yardım alınması gerekmektedir. Bu yardımın alınabileceği yerler Tabii ki de hastanelerdir. Hastanelerde kullanılan bazı cihazlar ciddi rahatsızlıkların çözülebilmesi için önemli etkenlerdir. Rahim filmi çektirmek, açık emar cihazları hastaların imdadına yetişen en önemli aletlerdir.

Pek çok kadın hastalıkların tespiti konusunda HSG kullanılmaktadır. HSG kullanımının ardından rahim içerisinde ortaya çıkan sorunların tespiti Oldukça hızlı olmaktadır. Ve tedaviye olabildiğince hızlı başlamak mümkündür. Sağlık alanında emar çektirmek için eskiden sadece kapalı emar kullanılırken şu anda açık emar ile daha farklı açılımlar sağlanabilmektedir.

Açık Emar Nedir ve Uygulama Alanları Nelerdir?

Emar çektirmek için Eskiden kapalı emar cihazları kullanılması insanları oldukça rahatsız etmekteydi. Bu cihazların kapalı olması insanlarda tünele girme, mezarlıkta bulunuyor gibi hisler yarattığı için fobi oluşturmuştur. Kapalı emar cihazının çalışması sırasında çıkarmış olduğu gürültüde emar çekilirken hastaları oldukça rahatsız etmekteydi. Daha sonra geliştirilen açık emar cihazı ile ise bu korkular tamamen terkedilmiştir. Çünkü açık emar cihazının üç tarafı açıktır.

Ve bu şekilde olan bu cihaz ile film çektirme sırasından insanlar kitap okuma, tv izleme gibi aktivitelerle uğraşarak vakitleri değerlendirip hızlı bir şekilde geçmesini sağlayabilmektedirler.  Özellikle çocuk hastalar için kapalı emar cihazı korkutucu olurken açık emar cihazı sayesinde oyuncakları ile oynayarak veya uyurken bu işlem gerçekleştirilebilir.

Beyin problemleri, kalp problemleri, ciğer problemleri veya başka hastalıklarda emar kullanılmaktadır. Emar ile tespit edilen hastalıkların tedavileri başlanarak pozitif sonuçlara ulaşılmak hedeflenmektedir. Özellikle bazı hastalıklar sinsi bir şekilde ilerlediği için emar bu konuda önemli bir yardımcı olur. Önceden bu hastalığın sinyallerini görülmeden emarda tespit edilebilmesi mümkündür.

Rahim filmi Ne Zaman Çekilir?

Rahim Filmi ile ilgili bazı sorunların yaşanması muhtemeldir.  Özellikle hanımlarda gebe kalma ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunların birçoğu rahim içerisinde gelişen problemlerden kaynaklı olabilmektedir. Bu problemler sadece ultrason yoluyla keşfedilebilir. Bunun yanında rahim filmi çektirmek gibi bir ihtiyaç ortaya çıkabilir. Rahimdeki tüplerin tıkalı olması veya kanser gibi sorunların tespit edilebilmesi için Rahim filminden yardım alınmaktadır. Ayrıca rahimde oluşan bozuklukların veya yapışıklık gibi durumlar var ise bunlar rahim filmi sayesinde keşfedilebilir.

Rahimdeki bu sorunların tespit edilmesinin ardından gerekli olan tedavi yöntemleri uygulanarak hastaların sağlıklı hale kavuşmaları sağlanır. Bu sağlık durumu sağlandıktan sonra hastalar gebe kalmak ile ilgili sorunlarından kurtulabilirler. Rahim filmi çektirmek sanıldığı gibi zorlu ve uzun bir süreç değildir. Hastalar bu filmi çektirdikten sonra günlük hayatlarına devam edebilirler. Herhangi bir yorgunluk ve bitkinlik hissine kapılmaktadırlar.

HSG Filmi ve Fiyatları 2020

Rahim filmi yani HSG çektirebileceğiz zaman hastaların rahimlerin içerisine iyot bulunan bir sıvı bırakılmaktadır. Bu sıvı sayesinde rahmin içerisinin daha net bir şekilde görülmesi sağlanmaktadır.  Rahmin içine bırakılan bu iyotlu tuz bulunan sıvının Rahime herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Aksine bu sıvı verildikten sonra hastaların gebe kalma ihtimalleri artabilmektedir. Bu sıvının içerisinde bulunan iyotlar x ışınlarını tutabildiği için rahimdeki küçücük bir problem bile var ise takip edebilmek mümkün olmaktadır.

Hastadaki sorun tespit edildikten sonra gerekli tedavi yöntemleri kadın doğum uzmanı tarafından tavsiye edilir ve uygulanır. Rahim filmi HSG çekildikten sonra hastalarda ince bir kanama olabilmesi normal bir durumdur. Bunun dışında hastalığın hissedebileceği Herhangi bir sorun yoktur. Filmi fiyatları 2020 ile ilgili merak edilen sorulara ayrıntılı bilgilere sayfadan ulaşabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here