Medical Cilt Bakımı Nedir? Ne İşe Yarar?

0
129

Medical Cilt Bakımı Nedir? Ne İşe Yarar?

Cildin doğal ve canlı görünmesine önem veren kişilerin birçoğu medikal cilt bakım ürünlerinden destek alırlar. Medikal cilt bakım ürünleri arasında kullanılan kremler, serumlar, nemlendirici ürünleri ve temizleme sütleri, maskeler yer alır. Bu ürünler uzmanalar tarafından kullanılarak cildin temizlenmesini ve dış etkenlere karşı korunmasını sağlar.

Ayrıca İzmir hydrafacial denilen son derece sağlıklı bir işlem olan ölü derileri yok etme ve hücreleri yeniden canlandırma işlemleri ile cildin renk tonu sağlandığı gibi tüm leke ve ince çizgilerde yok olur. Medikal Cilt Bakımın Önemi

Medikal cilt bakım işlemleri alanında eğitimli kişiler tarafından yapılan uygulamalardır. Pek çok kişi tarafından kullanılan yöntem ile sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olmak için belli medikal malzemeler kullanılarak işlemler yapılır. Her cildin kendisine özgü bir yapısı bulunduğundan cilt tipine uygun ürünler tercih edilmelidir.

Bunun için de cilt üzerinde analizler yapılır. Öncelikle işleme geçilmeden önce cilt temizleme sütü ile temizlenir ve ardından peeling ile cilt ölü hücrelerden arındırılarak cilde buhar verilir. Açılan gözenekler vakum tarzı maddelerin yardımıyla temizlenir. İsteğe göre uygun bir maske yapılır ve maske daha sonra kaldırılır. Tonik maddesi ile cilt sıkı hale getirilir. En son sırada ise nemlendirici kremler gelir. Bu işlemler sonucu gayet temiz, canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Hydrafacial Uygulamasında Neler Yapılır?

İzmir altın iğne tekniğinden yardım alan kişiler genç bir görünüme sahip olurlar. Hydrafacial yöntemi ile hücre metabolizması yenilenmesi sağlanır. Bu yöntem daha çok cilt lekelerini ve kırışıklıklarını yok etmede kullanılır. Ağrısız bir şekilde yapılan uygulama aynı zamanda çok kolay bir işlemdir. Öncelikle cilt bazı medikal malzemeler kullanılarak temizlenir ve daha sonra ise cilde uygun ürünler ile cilt beslenir. Kullanılan solüsyon maddesi cilde yedirilir ve bu madde yardımıyla kolajen yapı harekete geçer. Bu uygulama ile cilt nemlenir ve gözenekleri açılır. Kullanılan vakum ile cilt üzerindeki yağlı bölgeler temizlenir. Solüsyon madde cilde yedirilerek orada kalması için şoklanır ve son olarak LED terapisi uygulanır.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Altın iğne tekniği kişiyi rahatsız eden birçok cilt problemini ortadan kaldırıyor. Son zamanlarda en çok kullanılan yöntemler arasında kendine yer almıştır. Cilt yaşlanma ve olumsuz hava koşullarından ciddi manada zarar görebilir. Bu nedenle ciltte hızlı yaşlanmalar ve lekeler meydana gelebilir. Tüm bu rahatsız edici durumları ortadan kaldırmak için altın iğne uçları ile derinin alt katmanlarına enerji verilir ve buradaki hücreler uyarılmaya başlar. Verilen radyo frekans dalgaları cildin üst kısına etki etmeden alt katmanlara ulaşır. Bu tekniği tercih edenlerin herhangi bir ameliyat altına girmelerine gerek kalmadan sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmaları sağlanır

Lazer Epilasyon Nedir ve Fiyatları 2020

İzmir lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerinizden kurtularak temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Lazer epilasyon bakımına önem verilen kadın ve erkeklerin kullandığı yöntemlerden biridir. Bu hizmetin amacı kıl ve tüylere kesin yöntemler ile son verilmesidir. Normal zamanlarda kullanılan tüy dökücü kremler, ağda ve jilet gibi ürünler kesin çözüm değiller. Bu nedenle lazer epilasyon hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin önce bir uzmana başvurması gerekir.

Yapılan testler sonucu seanslar halinde lazer epilasyon işlemine başlanır. Vücudun istenile her bölgesine kolayca uygulanabilir. Seansların süresini kişilerin vücut ve kıl tipleri belirler. İzmir lazer epilasyon fiyatları 2020 yılı için güncellenerek belirtilmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here