Burun Dolgusu Nasıl Yapılır ve Fiyatları

0
81

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır ve Fiyatları

Kozmetik cerrahi alanında kullanılan cilt dolguları ilerleyen teknoloji sayesinde geliştirilerek burun estetiğinde çok önemli bir hale getirilmiştir. Burun üzerinde bulunan şekil bozuklukları, yüz orantısına göre burun yapısının küçük olduğu durumlarda çok kısa sürede mükemmel sonuçlar ortaya çıkartılır. Burun dolgusu sonrasında işlem sonucundan kesinlikle memnun kalırsınız. İşlem öncesinde klinikte doktor tarafından muayene yapılır. Yapılan muayene sonucunda gerekli olan dolgu maddesinin miktarına ve burun üzerindeki hangi noktalara uygulanacağına karar verilir. Muayene tamamlandıktan sonra burun üzerine enjektör yardımı ile lokal anestezi uygulanır. Dolgu maddesi enjekte edilirken hafif bir acı verebilir. Bu nedenle anestezi uygulanması işlemi daha konforlu bir hale getirilir.  Anestezi işleminden sonra burun üzeri dezenfekte edilir ve dolgu maddesi belirtilen dozlarda uygulanır. Burun üzerindeki boş alanlara yeni hacim kazandırılır ve burun şekli belirli bir düzene kavuşturulur.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dokusunun dolgu maddesi kullanılarak boşluklarının doldurulması ile istenilen şekle sokulmasına burun dolgusu denir. Burun ucu düşüklüğü, yüz hatlarına uygun olmayan burun boyutu, travma sonrasında oluşan doku boşlukları ve burun şeklini beğenmeme gibi nedenle ile bu işlem uygulanabilir. Burun dolgusu işlemi genellikle dudak dolgusu ve diğer yüz dolguları ile kombine olarak uygulanır. Bu sayede daha mükemmel sonuçlar elde edilir. İşlem süresi var olan problemlere göre uzayabilir. Genel olarak 10 dakikadan uzun sürmemektedir. Geri dönüşü olan bir işlemdir. Uygulama birçok avantajlar sağlamaktadır. Özellikle elde edilen burun şeklinden memnun kalınmadığı taktirde tekrar tekrar uygulama yapılabilir. İşlemin sonucu 18 aya kadar kalıcılığını koruyabilir. Cerrahi burun estetiğine göre komplikasyon riski yok denecek kadar az ve konforludur. Cerrahi uygulamaların geri dönüşü maalesef yoktur. Bu nedenle yaptırmadan önce çok daha dikkatli olunmalıdır.  Burun dolgusu güvenli ameliyatsız burun estetiği uygulamasıdır.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2020

Dudak dolgusu fiyatları sabit fiyatlarda değildir. Aynı işleme yüksek miktarlarda ödeme yapmamak için araştırma yaparak karar verilmelidir. Fiyatların değişiklik göstermesinde etkili olan bazı faktörler vardır. Merkezin kendi fiyat politikası, işlemi yapan doktorun isminin duyulması, kur farkı, işlem sırasında kullanılacak olan malzemenin miktarı ve uygulanacak olan diğer kombine tedaviler etki etmektedir. Burun üzerinde bulunan deformasyonların çok olması fiyat değişikliğine büyük etki etmektedir.  Dudak dolgusu yaptırmaya karar verdiğinizde ilk önce merkez ve fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ediyoruz. Uygulama için çok sık tercih edilen merkezler fiyat politikalarını yüksek tutmaktadır. Dolgu malzemesi kaliteli ve insan sağlığına zarar vermeyen bir malzeme olmalıdır. Sağlığınızın korunması ve istenmeyen sonuçlar elde etmemek için çok düşük fiyatlarda hizmet veren merkezlere itibar etmemelisiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu yaşın ilerlemesi ile göz altında oluşan morlukları, göz altı derisinin incelmesine bağlı oluşan torbaları ve göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi için uygulanır. Işık dolgusu sonucunda göz altında nemli ve canlı parlak bir görüntü oluşur. Bu görüntü sayesinde yaşlılık belirtileri giderilir. Gözaltı ışık dolgusu öncesinde göz çevresi temizlenir.  Makyaj ve kir kalıntıları uygulamanın sonucunun başarısız olmasına neden olur. Bu nedenle temizlenmesi çok önemlidir. İşlem için krem formunda anestezik madde kullanılır. Krem etkisini gösterdikten sonra dolgu maddesi yaklaşık bir milimetre çapındaki küçük enjektörler yardımı ile göz çevresine verilir. Dolgu maddesi çok minimal dozlarda uygulanmaktadır. Aksi halde göz altında istenmeyen şekil bozukluklarına neden olabilir. Göz altı ışık dolgusu genellikle 40 yaş ve sonrası için önerilmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here