Dezenfeksiyon İle Sağlıklı Kalın

0
91

Dezenfeksiyon İle Sağlıklı Kalın

Dezenfeksiyon genel olarak ortamdaki bakteri ve mikroorganizmaların öldürülmesi ve çoğalmalarının durdurulması işlemidir. Bunun için kullanılan malzemelere ise dezenfektan adı verilir. Günümüzde virüs kaynaklı ortaya çıkan ve hızla yayılan bulaşıcı hastalıklar nedeni ile dezenfeksiyon işlemi iyice yaygınlaşmış ve ihtiyaç haline gelmiştir.

Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Dezenfeksiyon sadece evler için uygulanan bir hizmet değil, işyerleri için dezenfeksiyon, araç dezenfeksiyon gibi bütün mülklerde uygulanan bir hizmettir. Zararlı bütün mikrop, bakteri veya virüslerin yok edilmesi için metal, plastik yüzeyler ve kumaşlar dahil olmak üzere mülkün her yerinde uygulanır.

Bu işlem ilaçlama uzmanları tarafından test edilmiş ve etkisi kanıtlanmış farklı kimyasalların karışımları ile hazırlanmış ilaçlar ve ULM makinesi kullanılarak gerçekleştirilir. Ek olarak gelecekte meydana gelebilecek virüs, bakteri veya patojenlere karşı da önlem olarak ek ilaçlama yöntemleri uygulanır. İşlemin ne kadar süreceği ortamın büyüklüğüne göre değişir.

Dezenfeksiyon Hizmetleri Nelerdir?

Ev dezenfeksiyonu ve iş yeri dezenfeksiyonu sırasında başlıca sunulan hizmetler:

  • Yer ve drenaj temizleme
  • Lavabo, banyo ve tuvalet temizliği
  • Koku giderme
  • Havalandırma temizleme

İşlemler sırasında kullanılan bütün ürünler çocuklar ve evcil hayvanlar açısından güvenli ve sağlık standartlarına uygundur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here