Lazer Epilasyon Nedir?

0
80

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon ışınların uyardığı kıl köklerini yakarak cilde zarar vermeden ve cildin doğal yapısını bozmadan kılların kalıcı olarak tamamen ortadan kaldırılması işlemidir. Kıllar estetik olarak kaygı vericidir.  Başlangıçta daha sınırlı cihazlarla yapılan lazer epilasyon uygulaması artık günümüzde her tür kıl kıl tipine ve cilt rengine uygun olarak yapılmaktadır.  Dolayısıyla eskiye göre daha az acı daha başarılı sonuçlar vermektedir. Ancak lazer epilasyon Şişli lazer epilasyon gibi uzman hekimlerin bulunduğu belli merkezler seçilerek ve tercih edilerek yaptırılması gerekir.  Lazer epilasyon ciddi bir uygulamadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon istenmeyen kılların kalıcı olarak ortadan kaldırılması işlemidir.  Ancak bu işlem yapılırken sağlık öncelikli konular arasındadır.  Dolayısıyla cilde uygulanan lazer epilasyon aynı zamanda cilde de zarar vermemelidir. Maslak lazer epilasyon merkezi bu anlamda son derece önemlidir. Dolayısıyla bu noktadan bakıldığında lazer epilasyon fiyatları birbirinden farklılık göstermektedir.  Uygulamayı yapacak olan hekimin tecrübesi deneyimi ayrıca kıl tipine ve ten rengine göre uygulanacak cihaz hangisi olacağı uzman hekimin karar vereceği durumdur. Dolayısıyla böylesiniz seçeneklerin olduğu bir uygulamada fiyat belirlemek mümkün değildir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon lazer cihazları ile yapılan ve dalga boyu prensibiyle çalışan bir uygulamadır.  Kullanılan lazer ışınının dalga boyunun uzunluğu önemlidir. Lazer epilasyon kıl köklerine rengini veren melanin pigmentinin tamamen devre dışı bırakılarak kıl kökünü tahrip etmesidir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulaması başlangıçta tek bir cihazla yapılmaktaydı. Başarı oranı yüksek olmasına rağmen kıl tipi ve ten rengi konusunda seçici davranmak zorunda kalınıyordu.  Ancak günümüzde cihazların çeşitliliği bu sorunu tamamen ortadan kaldırmıştır.

Şimdi yapılan uygulamalarda kıl tipi ten rengi açık veya koyu tenliler hassas ciltler bunların tamamına uygulanabilen ve son derece başarılı sonuçlar elde edilen cihazlar mevcuttur.  Lazer epilasyon cihaz çeşitleri aleksandrit lazer,  diode lazer,   nd yağ lazerdir.  Bunların tamamı yine günümüzde kullanılan son derece başarılı cihazlardır.

Kaç Seans Uygulama Gerekir?

Lazer epilasyon seansları kişiye göre farklılık gösterir.  Bu seans farklılığı kişinin fiziksel ve hormonsal yapısına göre değişiklik gösterir.  Ayrıca cilt ve kıl renginin farklılığı da lazer epilasyon seanslarında değişikliklere sebep olur.  Bazı bölgeler daha inatçıdır.  Bu açıdan o bölgelerde daha fazla dalga boyuyla çalışmak gerekebilir.  Ancak her şeye rağmen lazer epilasyon seansları minimum 4 seans maksimum ise 10 seans gibi bir sürede tamamen bitmektedir. Beşiktaş lazer epilasyon doğru uygulamalarla belirlenen seanslar ile tamamlanmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here