Polis Demek Huzur Demek

0
86

Polis Demek Huzur Demek

Polis, her türlü tehlikeye karşı aldırış etmeden canını dahi ortaya koyarak vatan ve milletin güvenliği için mücadele eden kutsal personeldir.

Maaşları, kamuda kademelerine göre ve görev yaptıkları bölgeye göre değişim gösterir. Mesai yapmaları maaşlarına ek olarak yansımaktadır.

Maaşları yeterli midir?

Polis maaşları, zorlu şartlarda görev yapmaları, bazen 8 saat değil, 12 saat mesai yapmaları; hatta özel durumlarda daha da fazla çalıştıklarından dolayı kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Diğer mesleklere göre zor bir meslek olan polislik mesleği, maaş olarak da diğer meslek grubu maaşlarından farklıdır. Polislerin genel olarak maaşlardan yana sıkıntıları olmasa da aile düzenlerinin olmayışından yakınmaktadırlar. Yeri geldiği zaman gece bile görevinin başına gitmek zorunda olan polisler için maaştan ziyade farklı düzenlemeler yapılmalıdır.

Öğretmen maaşları, ders saatlerine göre taksim edilmiştir. Meslekleri rahat gibi görünse de insan eğitmek kadar zor bir zanaat yoktur. Personel maaşları, kamuda mesleklere göre eşit dağılım yapılsa da kişilerin çalışma saatlerine göre, çalışma ortamlarına göre ve işe göre değişkenlik göstermektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here